Prímorská obec Jezera na pobreží Murteru

Publikované apr 19, 2014 v kategórii Chorvátsko

Prímorská obec Jezera na pobreží Murteru

Ostrov Murter je pokojnou dovolenkovou destináciou v oblasti severnej Dalmácie. Na jeho juhovýchodnom pobreží sa nachádza jedno z jeho letovísk – menšia poľnohospodárska obec Jezera.

Ubytovacie kapacity dedinky tvoria prevažne apartmánové zariadenia miestnych obyvateľov, pre ktorých je cestovný ruch jedným zo zdrojov obživy. Ak hľadáte tipy na spoľahlivé apartmány, prejdite na koniec článku.

História a pamiatky

Jezera bola pomenovaná podľa miestnych veľkých rybníkov, ktoré sa po jesenných a zimných dažďoch zväčšovali a tvorili dojem jazier. Historické záznamy uvádzajú prvú zmienku v roku 1298. Spomedzi sakrálnych pamiatok môžete obdivovať farný kostol Panny Márie z roku 1722, kostol sv. Roko (patrón obetí morovej epidémie) zo 16. storočia, kostol svätého Ivana z Trogiru a pár ďalších kostolov.

Kde sa kúpať?

Najväčším lákadlom pre dovolenku v Chorvátsku je pochopiteľne kúpanie v Jadranskom mori. Jezera má skvelé podmienky na kúpanie, najkrajšia pláž je v zátoke Lovišća. Tvoria ju kamienky, je udržiavaná a platí sa tu malé vstupné (5 kún). Okrem nej sa tu nachádza zátoka Jezera a pár ďalších menších pláží po oboch smeroch pobrežia. Za ďalšími plážami sa môžete vybrať do susedného letoviska Tisno.

Propagačné video letoviska

Kde sa ubytovať?

Ostrov Murter nepatrí medzi masovo navštevované destinácie. Nenachádzajú sa tu stovky ubytovacích zariadení, avšak napriek tomu by ste nemali mať veľký problém s nájdením vhodného miesta k pobytu. Ubytovať sa môžete v spomínaných apartmánoch, kompletný prehľad zariadení je k dispozícii na stránkach online rezervačných systémov.

Spoľahlivé tipy na apartmány

100 metrov od pobrežia a centra obce ležia trojhviezdičkové Apartments Dalmacija obklopené zeleňou. V blízkosti je obchod s potravinami, detské ihrisko, potápačská škola a autobusová zastávka. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Klimatizované štúdiá majú terasu s výhľadom do záhrady, ich súčasťou je aj plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom, obývačka s LCD TV a kúpeľňa. Možnosti rezervácie a aktuálne ceny ubytovania si prezriete kliknutím na názov apartmánov.

Cenovo výhodné ubytovanie v Jezere ponúkajú trojhviezdičkové Apartments Dorotea – Jezera. Poloha 200 metrov od centra a 500 metrov od najbližšej pláže. V blízkom okolí sú potraviny, reštaurácie a bary. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko, nevýhodou je chýbajúce internetové pripojenie. Klimatizované a odhlučnené apartmány majú zariadenú terasu s výhľadom do záhrady, obývačku s nábytkom a TV, kuchyňu s jedálňou a kúpeľňu. Fotky apartmánov a aktuálne ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

ACI-JEZERA

Objednať ubytovanie v Jezere!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *