Istanbul

Publikované apr 17, 2013 v kategórii Turecko

Istanbul

Istanbul – mesto prezývané aj brána do Orientu je výnimočné tým, že sa rozkladá priamo na rozhraní dvoch kontinentov – Európy a Ázie.

Veľmi významné mesto v ktorom sa neraz písali dejiny. Zaujímavá oblasť pre turistov vyhľadávajúcich pamiatky. Zároveň prímorská oblasť vhodná na dovolenku s deťmi alebo vo dvojici.

Návštevníci zo vzdialenejších krajín sem cestujú prevažne letecky. Kúpu lacnej letenky do Istanbulu umožňujú napríklad nízkonákladové spoločnosti – ušetríte dosť peňazí, avšak nezabudnite, že letenky v takom prípade treba rezervovať dostatočne vopred a môžu sa objaviť rôzne skryté poplatky – napríklad za batožinu. Nízkonákladovky sa snažia ušetriť náklady skoro všade aby mohli ponúknuť letenky za čo najnižšiu cenu – preto radšej neočakávajte, že sa s nimi dopravíte na hlavné a najväčšie letiská. Osobne som si zakúpil cez nízkonákladovú spoločnosť Ryanair napríklad letenku do Paríža – stála síce len 80€, ale letela na letisko Beauvais vzdialené 80 km od Paríža a za transport spojený s dopravou z letiska tam a späť som zaplatil ďalších 40€.

Vráťme sa k ubytovaniu v Istanbule. Máme pre Vás pár tipov.

Excelentnými hodnoteniami od návštevníkov sa môže pochváliť Eurostars Hotel Old City. Za noc pre 2 osoby tu zaplatíte 169€ (raňajky sú v cene). Zaujímavý interiér hotela, veľmi dobre vybavené izby. Plazmové televízie, dostupnosť Wi-Fi pripojenia bezplatne v celom areáli. Ochotný a bezproblémový personál. Všetky dôležité pamiatky sú situované v blízkosti hotela.

Zaujímavosť – v Turecku je cenzurovaný internet. Krajina zablokovala napríklad Youtube ako reakciu na zverejnenie videa ktoré uráža zakladateľa moderného Turecka Mustafu Kemala Atatürka.

Chcete ušetriť a preferujete lacné ubytovanie v Istanbule? V každom meste sa dá nájsť nocľah sa veľmi nízku cenu, napríklad v hosteloch, avšak kvalita je väčšinou adekvátna cene. Pokiaľ Vám však stačí iba posteľ a základné vybavenie – choďte do toho. Aj tieto ubytovacie jednotky sa však delia na dobré a zlé, preto si radšej dobre vyberte. Nekvalitný a špinavý hostel Vám nespôsobí dobrý dojem z výletu, ale skôr kožnú chorobu.

Medzi hostely s najlepšími hodnoteniami patrí Hush Hostel Lounge. Za noc pre dvoch zaplatíte 40€ a v cene sú aj raňajky. Moderne zariadené, vysoká úroveň vzhľadom na fakt, že ide o hostel. Veľmi príjemná atmosféra. Nachádza sa na ázijskej strane Istanbulu.

Promo video o Istanbule

Návštevníkom často vyhovuje ubytovať sa v blízkosti letiska. V Istanbule nájdete 2 veľké medzinárodné letiská. Na európskej strane sa nachádza letisko Atatürk. Nezvládalo však nápor cestujúcich a preto bolo postavené letisko aj na ázijskej strane. Nesie názov po Sabihe Gökçen – prvá ženská pilotka. Zhodou okolnosti bola adoptívnou dcérou Atatürk, po ktorom je pomenované letisko na európskej strane.

Jedným z najlepších hotelov v blízkosti letiska Atatürk je päťhviezdičkový WOW Istanbul Hotel. Nájdete v ňom napríklad krytý bazén. Ak sa chcete radšej okúpať v slanej vode, budete musieť prejsť 5 km k plážam Marmarského mora. Všetky izby sú kvalitne vybavené, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Stanica metra sa nachádza 200 metrov od hotela, do centra mesta sa dostanete za 15 minút. Za noc pre 2 osoby si zaplatíte už od 139€. V cene sú započítané aj raňajky.

1158215_istanbul-the_clock_tower_in_the_yard_of_dolma_baht

Objednať ubytovanie v Istanbule!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. v turecku si treba dať pozor na ostrú tureckú kuchyňu, synovi pokazila celú dovolenku… ak na ňu nie ste zvyknutí tak radšej moc neriskovať

  2. ked budete v istanbule alebo niekde v turecku, oplati sa nakupit oblecenie kozmetika atd, hlavne kozene veci… ceny su dost vyhodne

  3. Dobrý deň, môžem sa opýtať, koľko v Istanbule stoja potraviny, kožené výrobky, prípadne iné veci, hlavne na bazáre v roku 2014. Ďakujem Nováková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *