Skvelé tipy na ubytovanie v letovisku Herceg Novi

Publikované apr 27, 2014 v kategórii Čierna Hora

Skvelé tipy na ubytovanie v letovisku Herceg Novi

Herceg Novi patrí medzi najznámejšie čiernohorské dovolenkové destinácie. Mesto je situované na pobreží pri zálive Boka Kotorska, v blízkosti je hranice s Chorvátskom a Bosnou a Hercegovinou.

Každé leto sem zavíta množstvo turistov, čo využívajú najmä miestni obyvatelia. Časť z nich sa živí službami v oblasti cestovného ruchu a ponúka dovolenkárom apartmány na prenájom. V tomto článku nájdete tipy na zaručene kvalitné ubytovacie zariadenia.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Mesto založil v roku 1382 bosniansky kráľ Tvrtko I., pôvodný názov bol Sveti Stefan (podľa miestnej pevnosti). Spomedzi historických pamätihodností sa dobre zachovala stará časť mesta. Počas dejín sa tu vystriedalo viacero kultúr, spomienkou na nadvládu Trkov je hodinová veža Sahat Kula z 15. storočia. Arabi po sebe zanechali studňu Karandža, návštevníci tu môžu obdivovať aj španielsku pevnosť Spanjola.

Paragliding nad mestom

Kúpanie a pláže

Väčšina turistov sa však v prvom rade teší na pláže. Podmienky na kúpanie v Jadranskom mori sú veľmi príjemné, v meste a okolí sa nachádza viac ako 20 pláží. Niektoré tvorí piesok, iné kamienky a skaly. Väčšina je vhodná aj pre rodiny s menšími deťmi, keďže vstup do mora je plynulý. Podľa mnohých názorov je najkrajšou plážou Žanjica, nachádzajúca sa v zátoke juhovýchodne od mesta. Dosahuje dĺžku približne 300 metrov, obklopuje ju borovicový les.

Tipy na overené ubytovanie

Vynikajúce hodnotenia má trojhviezdičkový Garni Hotel Bokeška Noc, v ktorom si môžete vybrať medzi klasickými izbami a apartmánmi. Predošlí hostia vo svojich recenziách spomínajú veľmi príjemných majiteľov, chutné raňajky, čistotu a priestrannosť ubytovacích jednotiek. Výhodou je aj poloha pri pláži, centrum mesta je vzdialené len niekoľko stoviek metrov. Všetky izby a apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je TV a vlastná kúpeľňa. Apartmánom nechýba ani balkón a kuchynka. V celom hoteli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, ubytovaní hostia majú k dispozícii aj parkovanie zdarma. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Výnimočne pozitívne ohlasy majú aj štvorhviezdičkové Apartments Mianiko. Predošli návštevníci chvália moderný vzhľad zariadenia, skvelé vybavenie, príjemnú majiteľku (dá sa dohovoriť po anglicky) a výhodnú polohu. Pláž je v blízkosti 150 metrov, centrum mesta je vo vzdialenosti 2 km. V okolí je obchod s potravinami a reštaurácie. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, samozrejmou výbavou je balkón s výhľadom (na more alebo do záhrady). Nechýba ani moderná kúpeľňa, plne vybavená kuchynka s jedálňou, obývačka s LCD TV. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Neváhajte si prečítať recenzie hostí a prezrieť ceny ubytovania kliknutím na názov apartmánov (odkaz vyššie).

anchor-308588-m

Objednať ubytovanie v Herceg Novi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *