Tipy na nocľah v obci Haus im Ennstal pri Schladmingu

Publikované sep 4, 2014 v kategórii Rakúsko

Tipy na nocľah v obci Haus im Ennstal pri Schladmingu

Malebná obec Haus im Ennstal leží v západnej časti rakúskej spolkovej krajiny Tirolsko v nadmorskej výške 774 metrov nad morom. Obklopujú ho hory, patrí do známej lyžiarskej oblasti Dachstein – Tauern.

V lete si môžete užiť horské chodníky a krásne cyklotrasy, prípadne zahrať golf. Haus je už stáročia dôležitým kresťanským centrom, nájdete tu aj niekoľko pamätihodností.

Lyžovačka na Hauser Kaibling

Na začiatok treba zmieniť fakt, že lyžiarske stredisko v Hause spolu s troma okolitými strediskami vytvára známy rezort Schladming. Haus sa nachádza priamo na úpätí najvyššieho vrchu Schladmingu. Jeho názov je Hauser Kaibling a dosahuje nadmorskú výšku 2015 metrov. Priamo z obce tak môžete vyraziť na zjazdovky.

Okolie Hausu je doslova rajom pre bežkárov, ktorý si tu môžu vychutnať nekonečné desiatky kilometrov bežeckých tratí.

V stredisku Hauser Kaibling majú lyžiari a snowboardisti k dispozícii 37 kilometrov zjazdoviek, ktoré ležia v nadmorskej výške od 750 do 2015 metrov nad morom. Najviac svahov má ľahkú modrú obtiažnosť (19,5 km). Výrazné zastúpenie majú aj stredne ťažké červené trate (13,5 km) a zvyšok tvoria náročné čierne zjazdovky (4 km). Vynikajúcim zážitkom je zjazd po najdlhšej zjazdovke, ktorá dosahuje dĺžku 7 km. O prepravu sa starajú vleky a lanovky (kabínkové aj sedačkové).

Tipy na atrakcie

Prvá písomná zmienka o Hause siaha do roku 927. Salzburgské arcibiskupstvo sa vtedy rozhodlo, že obec bude slúžiť ako centrum všetkých okolitých farností. V strede obce sa tak nachádza barokový kostol sv. Jána Krstiteľa, ktorý je jej najvýznamnejšou pamiatkou. Dôležitou súčasťou je románska kaplnka sv. Kataríny. Ak sa zaujímate o históriu zimných športov, navštívte Wintersportmuseum na námestí Schlossplatz.

Overené ubytovacie zariadenia

Výbornými ohlasmi sa môže pýšiť apartmánové zariadenie Alpine Living – Luxus Appartements, situované priamo na svahu (len 100 metrov od lanovky) a v blízkosti centra obce. Po ťažkom dni padne vhod relax v saune (priamo v apartmáne!) a infračervenej kabíne, k dispozícii je aj úschovňa lyží. Samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet, parkovanie je spoplatnené. Po kliknutí na názov zariadenia si môžete prezrieť aktuálne ceny a recenzie predošlých hostí. Priestranné a štýlové apartmány majú balkón s výhľadom na hory, kúpeľňu, spomínanú saunu, kúrenie, TV a kuchynku s jedálňou.

Zábery z lyžovačky

5 km od obce leží zariadenie Apparthaus Taxegger, k zjazdovkám Vás odvezie bezplatný skibus. V letnom období je v cene pobytu Schladming/Dachstein Sommercard. K dispozícii je vonkajší bazén a sauny, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Okolité prostredie je skutočne nádherné, odporúčam kliknúť na názov penziónu a prezrieť si fotky a recenzie. V nich predošlí návštevníci chvália okrem polohy aj moderné vybavenie, chutnú stravu a príjemných majiteľov. Priestranné apartmány sú zariadené v alpskom štýle. Povinnou výbavou je balkón s výhľadom na hory, kúpeľňa s umývačkou riadu a kuchynka.

mountain-2-352233-m

Objednať ubytovanie v Hause!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *