Hannover

Publikované máj 26, 2013 v kategórii Nemecko

Hannover

Hlavné mesto spolkovej krajiny Dolné Sasko leží na rieke Leine. Je považované za dôležité obchodné a priemyselné centrum. Každoročne sa tu konajú medzinárodné veľtrhy, ktoré prilákajú množstvo návštevníkov.

Každý rok navštívi okolo milión ľudí aj miestny Oktoberfest, je však podstatne menší ako najznámejší Oktoberfest v Mníchove.

Pohyb v meste uľahčuje turistom tzv. Roter Faden (v preklade „červená línia“), ktorá označuje najznámejšie pamiatky v meste. Symbolom Hannoveru je radnica Neues Rathaus, otvorená v roku 1913. Jej vrchol ponúka veľmi pekný výhľad na mesto.

Letisko Hannover-Langenhagen je vzdialené 11 km od centra mesta. Medzi letiskom a hlavným nádražím premáva expresný autobus č. 60. Z letiska sa do Hannoveru dostanete aj taxíkom, cena za túto trasu začína od 22€.

V meste je množstvo ubytovacích zariadení, niektoré však môžu byť plné počas dôležitých podujatí v meste.

Promo video o Hannoveri

Medzi overené hotely patrí InterCityHotel Hannover. 4 hviezdičky, poloha v blízkosti hlavnej železničnej stanice. Každý hosť po ubytovaní obdrží bezplatné lístky na verejnú dopravu. Izby sú klimatizované a odhlučnené. Hannoverské výstavisko je vzdialené 10 minút chôdze. Veľkou nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi, za parkovanie si taktiež zaplatíte. Hostia sa sťažovali na malý výber jedál a slabú kvalitu hotelovej reštaurácie. Ceny dvojlôžkovej izby začínajú od 105€.

Lacné ubytovanie vo férovej kvalite poskytuje Bed’nBudget Hostel Hannover. V blízkosti je zastávka električky, ktorou sa ľahko dostanete na hlavnú stanicu. Na izbách nájdete okrem iného aj TV s plochou obrazovkou a chladničku. Lacnejšie izby majú spoločnú kúpeľňu. V budove sa nachádza aj piváreň a reštaurácia s tradičnými nemeckými špecialitami. Príjemné a čisté prostredie. Nocľah pre 2 osoby od 37€. Počas konania veľtrhov sa ceny zvyknú zvyšovať.

Pozitívnymi hodnoteniami sa môže pochváliť Best Western Premier Parkhotel Kronsberg. 4 hviezdičky, najlacnejšie izby pre dvoch od 94€. Spoplatnené raňajky. Nachádza sa priamo na hannoverskom výstavisku. Wi-Fi aj parkovanie zdarma, hoteloví hostia môžu navštíviť bazén a posilňovňu. Najesť sa dá v troch reštauráciách.

Ubytovanie pri letisku ponúkajú napríklad štvorhviezdičkové hotely Holiday Inn Hannover Airport a Maritim Airport Hotel Hannover.

762529_marktkirche_hannover

Objednať ubytovanie v Hannoveri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *