Tipy pred cestovaním do španielskeho mesta Granada

Publikované apr 7, 2014 v kategórii Španielsko

Tipy pred cestovaním do španielskeho mesta Granada

Španielska Granada patrí medzi najväčšie mestá Andalúzie a napriek vnútrozemskej polohe je obľúbená medzi turistami. Tí cestujú do univerzitného mesta pod vrchom Sierra Nevada hlavne za historickými pamätihodnosťami.

Granada má svoje letisko, väčšina návštevníkov však pristane na letisku pri Malage. Patrí medzi najväčšie letiská v krajine a využívajú ho aj nízkonákladové aerolínie (Ryanair) – letenky sa dajú kúpiť za skvelé ceny. Nevýhodou je vzdialenosť (125km).

Doprava z letiska do Granady

Po prílete v Malage sa dostavte k terminálu 3. Stoja tu taxíky, tie sú však pri takýchto vzdialenostiach neskutočné drahé a za cestu taxíkom by ste zaplatili niekoľkonásobne viac ako za letenku. Doprava vlakom je príliš zdĺhavá, keďže cestou stojí na množstve rôznych staníc. Jedinou vhodnou možnosťou je autobus.

Pár príjemných záberov

Doprava autobusom je vďaka novému priamemu spoju veľmi jednoduchá. Z letiska odchádza o 10:30, 11:30, 16:00 a 18:30. Stačí nastúpiť a po vyše 2 hodinách ste na autobusovej stanici v Grenade. Lístok stojí 11€.

Nízkonákladové aerolínie zvyknú niekedy pristáť na letisku neskoro večer a tieto spoje sa nedajú stihnúť. Čo v takom prípade robiť? Z letiska sa musíte dostať na autobusovú stanicu v Malage (3€ za jednosmerný lístok, spoj každú polhodinu), odkiaľ premáva autobus do Grenady každú hodinu. Po 21:30 sa však už do Grenady pravdepodobne nedostanete. V takom prípade zostáva jediným riešením už iba taxík (140€), alebo nocľah v Malage. Ak máte nejaké ďalšie skúsenosti s dopravou, napíšte prosím do komentárov pod článkom.

Pamiatky a atrakcie

Jedným z významných dátumov pestrej histórie mesta bol 2. január 1492. Podľa historikov to bol deň, kedy miestni obyvatelia zaspali v stredovekom meste a nasledujúci deň sa zobudili do moderného kresťanského mesta. Práve vtedy bola totiž ako posledná islamská pevnosť polostrova dobytá Španielskom a definitívne tak uzavrela kapitolu nadvlády Arabov. Ďalší dôležitý rok bol 1531, kedy dostalo mesto prívlastok „univerzitné“. Jednu z najstarších univerzít v Španielsku založil cisár Karol V.

Príjemným spestrením výletu za pamiatkami môže byť kúpanie v mori. K pobrežiu sa dostanete autom približne za hodinu.

Najvýznamnejšími pamiatkami mesta je stredoveký komplex palácov a pevností Alhambra, letný palác Generalife a historická štvrť Albayzín. Od roku 1984 sú dokonca súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Sú spomienkou na časy arabskej nadvlády, kedy bola Granada jedným z najdôležitejších miest Európy.

Overené hotely za skvelé ceny

Ešte ste si nestihli zohnať ubytovanie v Granade? Nevadí, pripravili sme si pre Vás tipy na dva overené hotely, ktoré majú pozitívne hodnotenia a sú cenovo výhodné. Prvým je štvorhviezdičkový Hotel Saray. Poloha blízko kongresového centra, zhruba 15 minút chôdze od historického centra. Dobre prístupný autom aj verejnou dopravou, v blízkosti je autobusová zastávka. Počas sezóny je k dispozícii vonkajší bazén s lehátkami a slnečníkmi. Elegantné a priestranné ubytovacie jednotky sú klimatizované. Samozrejmou súčasťou je kúpeľňa s vaňou a TV s plochou obrazovkou. V cene pobytu sú raňajky alebo polpenzia, v celom zariadení je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Recenzie predošlých hotelových hostí a aktuálne ceny ubytovania si prezriete kliknutím na odkaz vyššie.

Pár stoviek metrov od významných pamiatok je situovaný trojhviezdičkový Hotel Universal. Super napojenie na verejnú dopravu, reštaurácie a obchody v blízkosti, čisté izby (každý deň upratované) a ochotný personál. Hotel má samé pozitívne ohlasy, odporúčame si ich prečítať kliknutím na odkaz vyššie. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Klimatizované izby sú zariadené v príjemných farbách, povinnou výbavou je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa s vaňou a sušičom vlasov.

iglesia-de-san-nicolas-1386038-m

Objednať ubytovanie v Granade!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *