Glasgow

Publikované máj 5, 2013 v kategórii Škótsko

Glasgow

Najväčšie škótske mesto, významné obchodné centrum. Poloha v priemyselnej časti krajiny, 60 km od hlavného mesta – Edinburghu. Cestovný ruch má stúpajúcu tendenciu.

Letenky do Glasgowa sa dajú kúpiť sa veľmi nízku cenu. Najmä nízkonákladovky zvyknú mať špeciálne ponuky, na lety s Ryanairom sa občas dá kúpiť letenka do Glasgowa už od 19€.

Lietajú však na letisko Prestwick, ktoré je od mesta vzdialené až 46 km. Viac využívané je Medzinárodné letisko Glasgow, ktoré sa nachádza 13 km od mesta.

Návštevníci mesta si zvyčajne nenechajú ujsť glasgowskú katedrálu, most Clyde Arc a Clyde auditórium. Významnou turistickou atrakciou je aj Glasgow Tower – najväčšia veža sveta, schopná otočiť sa o 360 stupňov.

Mnoho študentov na výmenné pobyty láka University of Glasgow – svojou kvalitou patrí medzi svetovú špičku, pohľad na jej komplex historických budov je doslova dychberúci. Bol dokonca inšpiráciou autorky diela Harry Potter.

Promo video o Glasgowe

Hotely v Glasgowe sú cenovo dostupné, prevažujú priemerné trojhviezdičkové hotely. Takým hotelom je napríklad Alexander Thomson.

Nájdete ho v centre mesta na Argyle Street, jednej z hlavných obchodných ulíc. Hlavná železničná stanica sa nachádza vo vzdialenosti 200 metrov. V každej izbe nájdete okrem iného kúpeľňu, bezplatne sa môžete pripojiť na Wi-Fi. Dobrý výhľad cez veľké panoramatické okná. Na izbe si môžete pripraviť čaj alebo kávu. Každé ráno podávané raňajky (v cene) vo forme bufetových stolov. Cena pre 2 osoby za noc už od 65€.

V centre sa nachádza aj päťhviezdičkový Hilton Glasgow. Dostanete sa sem za 15 minút jazdy z letiska, v jeho blízkosti sú miestne výstaviská. Moderne vybavené izby s LCD televízormi, nevýhodou je spoplatnený internet. Kvalitne zariadená telocvičňa, v hoteli nájdete aj bazén a saunu. Pozitívne odporúčania zákazníkov. Sťažnosti sa týkali raňajok. Tak ako to pri podobných hoteloch býva, aj tu je všetko spoplatnené a ceny sú trochu prehnané. Parkovisko je trochu malé a tiež si za neho zaplatíte. Za klasickú dvojlôžkovú izbu tu zaplatíte od 105€ (raňajky nie sú v cene).

V Glasgowe sa často organizujú koncerty, takisto sem cestujú ľudia kvôli športovým podujatiam Najsledovanejšie sú futbalové zápasy mestských rivalov Glasgow Rangers a Celtic Glasgow.

Tým čo sa tu dlho nezdržia môže vyhovovať ubytovanie v blízkosti letiska. Lacné ubytovanie pár stoviek metrov od Medzinárodného letiska Glasgow poskytuje Ramada Glasgow Airport. 3 hviezdičky. Každá izba má kúpeľňu so sprchou a sušičom vlasov. Súčasťou hotela je talianska reštaurácia Bagio, kde môžete zjesť napríklad veľmi dobrú pizzu z tradičnej pece. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (5€/deň). Na noc v dvojlôžkovej izbe si prichystajte zhruba 50€.

Výhodný pobyt pri letisku Prestwick zase zabezpečuje Fionn Fraoch. Je vo vzdialenosti 2 km, v jeho blízkosti je vlaková aj autobusová stanica. Rodinná atmosféra, príjemný interiér aj exteriér, krásna záhrada. Vynikajúce hodnotenia zákazníkov. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, rezerváciu je možné uskutočniť aj bez platobnej karty. Zaplatíte od 60€, v cene sú aj bohaté anglické raňajky.

1380561_scotland_images

Objednať ubytovanie v Glasgowe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. su tu nejaki slovaci zijuci v glasgowe?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *