Gdansk

Publikované máj 24, 2013 v kategórii Poľsko

Gdansk

Jedno z najväčších a najstarších poľských miest. Nachádza sa na rieke Visla, ktorá sa vlieva do Baltského mora. Na jeho brehoch je Gdanský prístav, ktorý je najväčším prístavom v Poľsku.

V blízkosti je mesto Gdynia (tiež prístavné) a kúpeľné stredisko Sopot – dokopy tvoria aglomeráciu pod názvom Trojmiasto. Najmä v lete je táto oblasť veľmi vyhľadávaná medzi turistami.

Samotný Gdansk láka turistov na svoju bohatú históriu a architektúru. Pri svojej návšteve by len málokto uveril, že mesto bolo počas druhej svetovej vojny takmer kompletne zničené. Miestne pamiatky sú dokonale zrekonštruované.

Najkrajšou časťou mesta je tzv. „Hlavné mesto“, kde nájdete budovu radnice, alebo napríklad gotickú baziliku Najsvätejšej Panny Márie. Jedným zo symbolov mesta je Neptúnová fontána, ktorú postavili v roku 1663.

Gdanské letisko Lech Walesa nesie svoj názov po významnom poľskom politikovi, ktorý je tiež držiteľom Nobelovej ceny za mier. Nachádza sa 12 km od mesta a využívajú ho aj nízkonákladové spoločnosti, napríklad Ryanair a Wizz Air.

Mesto je plné rôznych možností ubytovania za výhodné ceny.

Promo video o Gdansku

Lacné ubytovanie v Gdansku ponúkajú väčšinou hostely, napríklad 3City Hostel. Dvojlôžkovú izbu tu môžete rezervovať už od 34€/noc (raňajky v cene). Nachádza sa hneď pri starom meste, izby sú pomerne priestranné, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. V spoločenskej miestnosti sú sedačky, TV, karaoke, konzoly a rôzne stolné hry. Variť je možné v spoločnej kuchynke, taktiež môžete využiť úschovňu batožiny. Hlavná železničná stanica je vzdialená len niekoľko stoviek metrov. Hostel má pozitívne hodnotenia od predošlých návštevníkov.

Ak si chcete dopriať trochu luxusu, využite služby päťhviezdičkového hotela. Hilton Gdansk sa nachádza v starom meste, samozrejmou výbavou veľkých izieb je okrem iného klimatizácia, LCD televízor a bezplatné Wi-Fi. Väčšina z nich má výhľad na mesto a na rieku Visla. Na najvyššom poschodí je bazén, z ktorého si môžete taktiež vychutnať veľmi pekný výhľad. V blízkosti hotela je bezplatné parkovisko. Hoteloví hostia môžu využiť posilňovňu, alebo napríklad relax v podobe sauny a masáží. Profesionálny a ochotný personál. Počas akcie sa dá dvojlôžková izba rezervovať už od 105€/noc.

Kompromisom medzi lacnými hostelmi a luxusnými hotelmi je trojhviezdičkový Hotel Artus. Tiež ho nájdete v starom meste, hodnotenia zákazníkov sú veľmi pozitívne. Každá izba má elegantný dizajn a nábytok, čerešničkou na torte je panoramatický výhľad na mesto. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa. Príjemným štartom do dňa sú raňajky v hotelovej reštaurácii Café Mon Balzac. Bezplatné Wi-Fi, chýba parkovisko. Cena nocľahu pre dvoch začína na 70€/noc.

Navštívili ste už nejaký hotel v Gdansku? V komentároch nižšie sa môžete podeliť o svoje skúsenosti.

834345_bazylika_mariacka

Objednať ubytovanie v Gdansku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *