Essen

Publikované máj 8, 2013 v kategórii Nemecko

Essen

Mesto vzniklo už v roku 845 pod názvom Astnide. Neskôr sa niekoľkokrát premenovalo až do dnešnej podoby – Essen.

Patril medzi najdôležitejšie nemecké oblasti spracovania uhlia a ocele, v dnešnej dobe má vybudovaný silný terciárny sektor ekonomiky – služby.

Navštevovanou miestnou „pamiatkou“ je priemyselný komplex Zollverein – v roku 2001 bol zaradený do zoznamu UNESCO.

Miestne letisko Essen/Mülheim už nie je využívané ako kedysi, bolo značne poškodené počas druhej svetovej vojny. Najbližšie veľké medzinárodné letiská sú v Düsseldorfe (20 minút jazdy od Essenu) a Dortmunde.

Promo video o Essene

Najfrekventovanejšou možnosťou ubytovania sú klasické trojhviezdičkové hotely v Essene. Takýmto zariadením je napríklad Stadt-gut-Hotel Rheinischer Hof. Menší rodinný hotel s vynikajúcou polohou. Tichá oblasť, v blízkosti sú kongresové centrá a výstaviská – vhodné pre biznis klientelu. Medzinárodné letisko Düsseldorf je vzdialené 24 km. Kúsok od hotela sa nachádza zastávka metra, s ktorou sa pohodlne dostanete do ktorejkoľvek časti mesta. Veľkou výhodou je, že každý hosť dostane bezplatný lístok na používanie verejnej dopravy v meste počas svojho pobytu. Chybičkou krásy je spoplatnené Wi-Fi pripojenie, za parkovisko si zaplatíte 7€/deň. Výborným štartom do dňa sú veľmi chutné raňajky (v cene pobytu). Hotel sa pýši pozitívnymi hodnoteniami zákazníkov. Za noc pre 2 osoby zaplatíte od 89€.

Priamo v centre mesta nájdete pobočku známeho hotelového reťazca – Holiday Inn Essen City Centre. 4 hviezdičky, prevažne pozitívne hodnotenia. Vynikajúca poloha – niekoľko krokov námestia Limbecker Platz a divadla Colosseum. Moderné izby, TV s plochou obrazovkou. Pre hostí je dostupná hotelová posilňovňa. Každé ráno sa podávajú bohaté raňajky v americkom štýle. Za základnú „Izbu Standard“ pre 2 osoby zaplatíte od 99€.

Náročnejších zákazníkov uspokojí Sheraton Essen Hotel. Luxusný päťhviezdičkový hotel. V areáli nájdete okrem iného aj fittness centrum, saunu, parný kúpeľ. Po ťažkom dni si môžete dopriať masáž. Spoplatnené je tu takmer všetko – raňajky, parkovanie, Wi-Fi. Stravovanie v hotelovej reštaurácii Vás taktiež môže vyjsť dosť draho.

V meste nájdete viac ako desiatky rôznych možností ubytovania. Odporúčame si dobre prezrieť celú ponuku, hotely často zvyknú ponúkať limitované akcie a zľavy, aby vypredali zostávajúce izby a mali plnú obsadenosť.

Essen_Kettwig_1

Objednať ubytovanie v Essene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *