Edinburgh

Publikované máj 16, 2013 v kategórii Škótsko

Edinburgh

Edinburgh je hlavné mesto Škótska. Vďaka bohatej kultúre si vyslúžil prezývku „Atény severu“, zvyknú ho taktiež označovať ako „univerzitné mesto“. V rôznych prieskumoch životnej úrovne a spokojnosti obyvateľov sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach.

Mesto je známe aj veľkými festivalmi, najviac návštevníkov vždy priláka Medzinárodný festival, ktorý sa koná v auguste.

Z Edinburghu turisti neodchádzajú sklamaní. Ponúka veľké množstvo pamiatok (registrovaných je až 4500), určite sa oplatí navštíviť centrum mesta, ktoré je celé od 1995 súčasťou zoznamu UNESCO.

Edinburghský hrad nájdete na kopci s názvom Castle Rock a ponúka nádherný výhľad na historické mesto. Postavený bol v 12. storočí, v jeho priestoroch sa nachádza aj Národné vojenské múzeum a Národný pomník.

Ideálnym miestom na výlet pre rodiny s deťmi je miestna ZOO, v ktorej si okrem iného môžete pozrieť známe vystúpenie tučniakov.

Tipy na vyplnenie voľného času v Edinburghu

Letisko Edinburgh je najvyťaženejším letiskom v Škótsku, nachádza sa 9 km západne od centra mesta. Pravidelne ho využívajú aj nízkonákladové spoločnosti, napr. Ryanair.

Čo sa týka ubytovania v Edinburghu, hotely môžu niekedy hlásiť plnú obsadenosť. Platí to najmä v období konania festivalov (leto), kedy sa mesto naplní zahraničnými návštevníkmi.

Cez rezervačný systém si môžete pohodlne vybrať spomedzi stoviek ubytovacích zariadení.

Známym miestnym hotelom je Albany Ballantrae Hotel. 4 hviezdičky, poloha v centre mesta, pozitívne hodnotenia zákazníkov. Raňajky v cene. Štýlovo zariadené izby, nechýba na nich ani bezplatné Wi-Fi pripojenie. Železničná stanica Waverley je vzdialená 800 metrov, obchodné centrum St. James len 400 metrov. Edinburghský hrad je vo vzdialenosti 5 minút jazdy autom. Cena dvojlôžkovej izby začína od 129€.

Euro Hostel Edinburgh Halls ponúka lacné ubytovanie v Edinburghu. Nájdete ho niekoľko minút chôdze od železničnej stanice Waverley, 150 metrov od ulice Royal Mile. Kuchynky a kúpeľne sú spoločné, základné potraviny sa dajú kúpiť aj na recepcii, podobne ako lístky na vyhliadkové jazdy. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi, za parkovanie si taktiež musíte zaplatiť. Priateľský personál, pohodlné postele, čisté zariadenie. Ku Edinburghskému hradu sa dostanete chôdzou za 10 minút, v pešej dostupnosti je aj množstvo múzeí, barov, divadiel, reštaurácii. Za izbu pre 2 osoby zaplatíte od 42€/noc.

Luxusné ubytovanie poskytujú päťhviezdičkové hotely. Zaujímavosťou je, že sa tu nachádza aj päťhviezdičkový hostel. Nesie názov Smart City Hostels Edinburgh, nájdete ho v srdci starého mesta. Stanica Waverley je vzdialená 400 metrov. Hostel získal viaceré ocenenia, izby majú veľké pohodlné postele a kúpeľne so sprchou. Izba pre dvoch stojí od 58€/noc, raňajky nie sú v cene.

1419983_scott_monument_edinburgh

Objednať ubytovanie v Edinburghu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *