Duisburg

Publikované máj 22, 2013 v kategórii Nemecko

Duisburg

Nemecké priemyselné a prístavné mesto. Vďaka najväčšiemu riečnemu prístavu na svete a blízkosti k letisku v Düsseldorfe sa stal dôležitým centrom pre obchod a výrobu ocele. Je dôležitou dopravnou križovatkou.

Mesto výrazne utrpelo počas druhej svetovej vojny. Viac ako 80% budov bolo kompletne zničených, alebo aspoň poškodených. Takmer celé mesto sa muselo začať stavať odznova, väčšina dôležitých pamiatok zmizla z povrchu zeme.

Duisburg je rodným mestom piva König Pilsener – dá sa kúpiť takmer všade.

Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza v spomínanom Düsseldorfe, je vzdialené približne 15 km od mesta.  Priamo z neho sa do Duisburgu dostanete napríklad vlakom, cesta trvá 11 minút.

Tip na rodinný výlet – ZOO Duisburg. Primáty, delfinárium, koaly a kopa ďalších zvieratiek.

Rezervačné systémy ponúkajú niekoľko desiatok možností ubytovania v tomto meste. Ubytovať sa však môžete aj v okolitých mestách, napr. v Essene.

Dobrými hodnoteniami sa môže pochváliť Mercure Hotel Duisburg City. 4 hviezdičky, poloha 5 minút chôdze od hlavnej stanice. Moderné izby s dostatočným vybavením. Miestom pre oddych je krytý vyhrievaný bazén, hostia môžu taktiež navštíviť napríklad saunu alebo solárium.  Hotel je označený ako „family-friendly“, deti sú tu ubytované zadarmo. V blízkosti je stanica metra a električky.  Wi-Fi aj parkovanie spoplatnené.  Cena dvojlôžkovej izby Superior Queen od 109€.

Promo video o Duisburgu

Medzi obľúbené patrí aj Hotel Conti Duisburg. 4 hviezdičky, poloha v centre, vynikajúce hodnotenia. Nachádza sa hneď oproti stanici metra Kremerstraße, v roku 2010 prešiel kompletnou rekonštrukciou. Izby majú bezplatné pripojenie na internet a štýlový nábytok. Dostupná je požičovňa bicyklov. Hlavná nákupná a pešia zóna sa nachádza len pár desiatok metrov od hotela. Izba pre dvoch stojí od 135€, raňajky sú v cene.

Penzióny ponúkajúce lacné ubytovanie v Duisburgu sa väčšinou nachádzajú mimo mesta, alebo na jeho okrajových častiach.

Jedným z lacnejších hotelov blízko centra mesta je Hotel Restaurant zum Löwen. Za nocľah pre 2 osoby zaplatíte 69€. Všetky izby sú vybavené bezplatným Wi-Fi pripojením a kúpeľňou. Tých čo sem dorazia na aute určite poteší parkovanie zdarma. Hotel má pomerne pozitívne hodnotenia. Raňajky sú podávané vo forme bufetových stolov, miestna reštaurácia ponúka stredomorské a nemecké špeciality. Stanica metra Kremerstraße je vzdialená 3 minúty chôdze.

images

Objednať ubytovanie v Duisburgu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *