Čisté a príjemné letovisko Duga Uvala na juhu Kvarneru

Publikované apr 30, 2014 v kategórii Chorvátsko

Čisté a príjemné letovisko Duga Uvala na juhu Kvarneru

V najjužnejšej časti Kvarnerskej riviéry leží v zátoke Vinjole malé letovisko Duga Uvala. Návštevníci ju vyhľadávajú kvôli krásnej nedotknutej prírode, príjemnej pláži a liečebnému stredisku, ktoré bolo postavené v roku 1995.

Približne od tohto roku sa tu pomaly začína rozvíjať cestovný ruch. Duga Uvala je tiché miesto, vhodné na pokojnú dovolenku. Vhodným tipom na výlet je blízke veľké letovisko Pula (vo vzdialenosti 23 km).

Podmienky na kúpanie

V centre letoviska je príjemná kamienková pláž, ktorá neskôr prechádza do skalnatého pobrežia. V okolí obce sú ďalšie príjemné pláže, ktoré obklopuje borovicový les. Natrafiť môžete aj na nenápadné romantické zátoky. Oblasť má výborné podmienky na vodné športy a návštevníkom ponúka široké športové zázemie. Sú tu postavené ihriská na loptové hry a tenisové kurty.

Zábery z letnej dovolenky

Kde sa ubytovať?

Hotelové ubytovanie v Duga Uvala poskytuje starší Hotel Croatia. Sídli tu aj liečebné stredisko, ktoré sa špecializuje na liečbu problémov pohybového a dýchacieho ústrojenstva. Počas rekreačného pobytu sa hostia zúčastňujú rôznych rehabilitačných a ozdravných procedúr. Ubytovacie kapacity obce tvorí okrem hotela aj niekoľko súkromných apartmánov. Pripravili sme pre Vás dva tipy na overené apartmány v okolí.

Spoľahlivé apartmány

400 metrov od obce sa v dedinke Peruški nachádzajú trojhviezdičkové Apartments Artić. Zariadenie je sezónne otvorené od mája do októbra, obklopuje ho záhrada s posedením a murovaným grilom. Súčasťou priestranných a klimatizovaných apartmánov je balkón s posedením. Povinnou výbavou je aj kuchynka s jedálňou, vlastná kúpeľňa, nábytok a TV s plochou obrazovkou. Po kliknutí na názov apartmánov si môžete prezrieť fotky zariadenia, možnosti rezervácie a ceny ubytovania.

Pomerne pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Hostin Roža Duga Uvala v blízkej Krnici, ktoré je sezónne otvorené od júna do septembra. Poloha 150 metrov od mora, v blízkosti sú aj rôzne reštaurácie a obchod s potravinami. Súčasťou moderne zariadených ubytovacích jednotiek je zariadený balkón s výhľadom (na more alebo záhradu), obývačka s TV, vlastná kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa so sušičom vlasov. Aktuálne ceny ubytovania a fotky apartmánov si môžete zobraziť po kliknutí na odkaz vyššie.

4714167

Objednať ubytovanie v Duga Uvala!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *