Dublin

Publikované apr 29, 2013 v kategórii Írsko

Dublin

Dublin založili Vikingovia v 9. storočí ako centrum pre obchod s otrokmi. Dnes je hlavným mestom Írska a patrí medzi najvýznamnejšie mestá v Európe.

Ak sa ho rozhodnete navštíviť letecky, určite Vás bude zaujímať fakt, že tu má svoju hlavnú základňu Ryanair – nízkonákladová a najväčšia letecká spoločnosť v Európe. Práve preto je možné kúpiť si letenky do Dublinu za výhodné ceny.

Medzinárodné letisko Dublin sa nachádza 10 km od centra mesta, má 2 terminály.

Najstaršou pamiatkou je katedrála Christ Church. Turisti zvyknú navštíviť aj Dublinský hrad, postavený začiatkom 13. storočia na príkaz kráľa Jána Bezzemka. Za zmienku stojí aj Katedrála sv. Patrika, ktorá je najväčším kostolom v Írsku. Zaujímavosťou je, že tu skoro 30 rokov pôsobil spisovateľ Jonathan Swift, ktorého preslávil román Gulliverove cesty.

Rezervačný systém ponúka viac ako 200 možností ubytovania v Dubline, prevažujú klasické priemerné trojhviezdičkové hotely.

Promo video o Dubline

Medzi ne sa radí napríklad The Ripley Court Hotel. Medzi návštevníkmi dosť obľúbený, veľmi pôsobivý je jeho retro štýl. Nachádza sa v centre mesta, za pár minút chôdze sa dostanete do známeho Temple Baru, alebo na autobusovú stanicu Busaras. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, Wi-Fi pripojenie je dostupné iba vo verejných priestoroch hotela (bezplatne). Každé ráno sa podávajú bohaté írske raňajky. Za noc pre dvoch zaplatíte od 69€ (raňajky v cene).

V Dubline nechýbajú ani päťhviezdičkové hotely, môžete ich tu nájsť viacero. Ten najlepší dojem si odnesiete zaručene z Four Seasons Hotel Dublin. Prepychové zariadenie a luxusné veľké izby. Mramorové kúpeľne s extra hlbokými vaňami. Veľký bazén, sauna, vírivky. V modernej posilňovni Vám okrem iného požičajú aj iPod. Bezplatné parkovisko, negatívom je však spoplatnené Wi-Fi (až 22€/deň). Za izbu Superior King zaplatíte od 220€/noc, za štvornásobne väčšiu Suita Premium s rozlohou 165 m² až 1500€.

Uprednostníte radšej lacné ubytovanie v Dubline? Ako riešenie sa ponúkajú klasické hostely. Aj tie môžu byť lepšie alebo horšie, jedným z lepších je The Dublin Central Hostel. Ide o menšie príjemné zariadenie s 13 ubytovacími jednotkami. Ochotný personál. Pohodlné a čisté izby majú spoločnú kuchyňu. Raňajky sú v cene, avšak neočakávajte žiadny bohatý výber. Wi-Fi pripojenie zdarma. Cena za dvojlôžkovú izbu od 40€.

V Dubline sa zvykne konať aj množstvo koncertov (napr. v O2 aréne), vo väčšine prípadov sa dajú lístky rezervovať pohodlne vopred cez internet.

Turistom, ktorí v meste zostávajú iba na jednu noc, môže vyhovovať ubytovať sa v blízkosti letiska. Riešením môže byť Clarion Hotel Dublin Airport. 4 hviezdičky, klimatizované izby, moderné kúpeľne. Čistý a príjemný hotel, pozitívne hodnotenia. Cena za dvojlôžkovú izbu sa pohybuje od 79€.

1087614_pegasus

Objednať ubytovanie vo Dubline!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. prestahoval som sa za pracou do dublinu, hladam slovakov v dubline, rad sa stretnem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *