Drážďany

Publikované máj 17, 2013 v kategórii Nemecko

Drážďany

Jedno z najkrajších európskych miest. Pôvodne drobná rybárska dedina založená okolo 10. storočia, dnes veľkomesto v nemeckej spolkovej republike Sasko.

Krása mesta utrpela počas druhej svetovej vojny, bombardovanie v roku 1945 zničilo takmer celé mesto. Väčšinu pamiatok sa však našťastie podarilo obnoviť.

Prehliadku nádhernej barokovej architektúry môžete začať vo Zwingeri – obľúbená turistická atrakcia, komplex múzeí a galérií.

V jej blízkosti je budova opery Semperoper, pastvou pre oči je zámok Grünes Gewölbe a barokový kostol Frauenkirche na námestí Neumarkt.

Promo video o Drážďanoch

Počas svojej návštevy určite nevynechajte pešiu zónu historického centra.

Medzinárodné letisko Drážďany nájdete 9 km od centra mesta.

Nájsť ubytovanie v Drážďanoch nie je zložité – nachádza sa tu veľké množstvo hotelov a iných ubytovacích zariadení.

Veľmi populárnym je Holiday Inn Express Dresden City Centre. Výhodná poloha na námestí Alrmark. 3 hviezdičky, férová cena. Dobré napojenie na verejnú dopravu, električková zastávka Prager Straße je hneď oproti hotelu. K dôležitým pamiatkam sa dostanete aj pešo, kostol Frauenkirche je vzdialený 10 minút chôdze. Na internete nájdete tisícky hodnotení hotela od jeho návštevníkov, prevažne sú dosť pozitívne. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi, za parkovanie si zaplatíte 15€/deň. Dvojlôžková izba sa tu dá rezervovať už od 71€ (raňajky v cene).

Mesto ponúka luxusné ubytovanie v niekoľkých päťhviezdičkových hoteloch. Vynikajúcimi hodnoteniami sa môže pýšiť Swissôtel Dresden Am Schloss. Nájdete ho v srdci starého mesta, za 5 minút chôdze sa dostanete k spomínaným pamiatkam – Semperoper, Zwinger, Frauenkirche. Areál hotela v sebe ukrýva modernú posilňovňu a wellness centrum, relax si môžete užiť počas masáží alebo v saune. Miestne aj svetové špeciality sa podávajú v reštaurácii Wohnstube. Bezplatné Wi-Fi, parkovanie spoplatnené. Za noc zaplatíte od 171€.

Lacné ubytovanie v Drážďanoch ponúka Villa Romantika. Rodinný hotel s jednou hviezdičkou, poloha vyše 2 km od historickej časti mesta. Nízka cena, vynikajúce hodnotenia zákazníkov. Veľmi milí majitelia, príjemná atmosféra. Izby sú nefajčiarske. Ako už z názvu vyplýva, sú romanticky zariadené v bielej farbe. Súčasťou každej izby je vlastná kúpeľňa, ráno sa podávajú raňajky v elegantnej jedálni. Zastávka električky je pár metrov od zariadenia. Parkovanie je zdarma, bohužiaľ chýba pripojenie na internet. Podľa recenzií sa jedná o skutočne výnimočné ubytovacie zariadenie. Cena len 45€/noc, odporúčame.

Svoje skúsenosti s hotelmi v Drážďanoch nám neváhajte napísať do komentárov nižšie.

641099_dresden

Objednať ubytovanie v Drážďanoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *