Drašnice na Makarskej riviére

Publikované nov 22, 2013 v kategórii Chorvátsko

Drašnice na Makarskej riviére

Drašnice sa nachádzajú na juhu Chorvátska pri Jadranskom mori. Sú súčasťou Makarskej riviéry, administratívne spadajú pod blízku obec Podgora. Ležia medzi mestami Makarska a Ploče.

Zdrojom obživy niekoľkých stoviek miestnych obyvateľov tohto malého mestečka je predovšetkým cestovný ruch, rybolov a poľnohospodárstvo – pestujú sa tu napríklad olivy. Drašnice sú vhodným miestom na pokojnú a príjemnú letnú dovolenku.

Kúpanie a turistické atrakcie

Lákadlom pre návštevníkov je veľa menších pláží, ktoré sú tvorené drobnými okruhliakmi a hrubým pieskom. Sú dostatočne široké a čisté, pravidelne udržiavané. Čiastočne ich obklopujú borovicové lesy.

Potápanie v miestnych jaskyniach

V Drašniciach sa nachádza aj pár kultúrnych pamätihodností. Jednou z najvýznamnejších je kostol sv. Juraja, ktorý bol obnovený po zemetraseniach v 18. storočí a v roku 1962. Okrem kostola sv. Štefana sa v okolí nachádza ešte niekoľko menších kostolíkov.

Kde sa ubytovať?

Ideálnym ubytovacím zariadením pre dovolenku v Chorvátsku sú apartmány, ktoré zväčša ponúkajú turistom miestni obyvatelia. V Drašniciach sa nachádza apartmán, ktorý má výnimočné hodnotenia od zákazníkov.

Tipy na apartmány

Nazýva sa Apartments Lianto a nájdete ho 300 metrov od kamienkovej pláže Soline. 200 metrov od apartmánov je obchod s potravinami. Mesto Podgora je vo vzdialenosti 3 km, Tučepi sú vzdialené 7 km. Všetky ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. V celom zariadení je bezplatné Wi-Fi, k dispozícii je aj parkovisko zdarma. Cena je veľmi priaznivá, aktuálny cenník si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Ak Vám toto zariadenie nevyhovuje, odporúčame prezrieť ponuku rezervačných systémov, ktoré poskytujú aj apartmány v blízkej Podgore a Tučepoch. Ak ste sa tu už niekedy ubytovali, neváhajte sa podeliť o skúsenosti v komentároch nižšie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Drašniciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *