Dortmund

Publikované máj 6, 2013 v kategórii Nemecko

Dortmund

Dortmund patrí medzi najväčšie mestá v Nemecku. Kedysi patril medzi centrá ťažby a spracovania nerastných surovín, dnes sa miestny priemysel sústredí na hi-tech produkciu.

Takmer polovica územia pozostáva z lesov, parkov, riek, trávnatých a poľnohospodárskych oblastí, čím si mesto vyslúžilo prezývku „zelená metropola Westfálska“.

Nachádza sa tu množstvo náboženských stavieb, najstarší kostol v oblasti Syburg sa začal stavať už koncom 8. storočia.

Medzi najnovšie náboženské stavby patria islamské mešity. Zakladajú ich migranti (prevažne z Turecka), ktorí sa sem prisťahovali za prácou.

Medzi významné pamiatky v Dortmunde sa radí aj Altes Stadthaus – hrad postavený v roku 1899 nemeckým architektom Friedrichom Kullrichom. Časť sa zničila počas druhej svetovej vojny, neskôr však bola zrekonštruovaná v pôvodnom štýle.

Pre rodiny s deťmi je vhodným miestom na výlet miestna zoologická a botanická záhrada.

Promo video o Dortmunde

Letisko Dortmund sa nachádza približne 10 km východne od mesta. Jeho slogan je Closer than you think (Bližšie než si myslíte). Patrí medzi stredne veľké letiská, posledné roky však rýchlo rastie. Lietajú sem aj nízkonákladovky ako Wizz Air, easyJet a najznámejší Ryanair. Zohnať lacné letenky do Dortmundu je možné prevažne na lety týchto aerolínií.

Rezervačné systémy ponúkajú možnosť „zabookovať“ si niektorí z desiatok rôznych hotelov v Dortmunde.

Veľmi dobrý pomer cena/kvalita ponúka Unique Novum Dortmund Hauptbahnhof. 4 hviezdičky, poloha v srdci mesta, 10 minút chôdze od hlavnej železničnej stanice. Priestranné izby sú vybavené elegantným nábytkom, interiér hotela je veľmi pôsobivý. Súčasťou každej izby je veľká kúpeľňa. Ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov (spoplatnené a hostia ich moc neodporúčali) – v okolí sa však nachádza množstvo reštaurácii, barov, kaviarní. Stanica metra Westentor sa nachádza priamo oproti hotelu, vďaka nej sa v rámci mesta dopravíte kamkoľvek. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (13€/deň). Patrí medzi najznámejšie hotely v meste, odporúčame – cena len 56€/noc (dvojlôžková izba).

Hoci je miestne letisko pomerne v malej blízkosti od centra mesta, niektorí hostia môžu uprednostniť ubytovanie hneď pri letisku. Vo vzdialenosti 1 km sa nachádza Hotel Lohenstein. 3 hviezdičky, pohodlné ubytovanie, niektoré izby majú bezplatné Wi-Fi. Každé ráno sa podávajú chutné raňajky – sú spoplatnené malou sumou. V blízkosti sa nachádza niekoľko reštaurácii. Hotel má pomerne pozitívne hodnotenia. Chýba výťah, kúpeľne sú spoločné pre viacero izieb. Cena za noc v dvojlôžkovej izbe je už od 42€.

Neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti s pobytom v Dortmunde a napíšte nižšie do komentárov.

300px-Dortmund_Alter_Markt_

Objednať ubytovanie v Dortmunde!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Zdravim vas,neviete mi poradit prosim ohladom lacneho ubytovania v dortmunde?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *