Maďarský Demjén má príjemné kúpele a aquapark

Publikované aug 27, 2014 v kategórii Maďarsko

Maďarský Demjén má príjemné kúpele a aquapark

V príjemnom prostredí medzi pohoriami Bükk a Mátra v severnej časti Maďarska môžete naraziť na viacero kúpeľných mestečiek. Jedným z nich je Demjén, ktorý leží len 14 km od Egeru a 80 km od Miškolcu.

Ak si chcete užiť relax v podobe zážitkových a liečebných kúpeľov aspoň na niekoľko dní, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. Na konci článku poskytneme tipy na overené zariadenia.

Kúpele Demjén Thermal Valley

Termálna voda bola v obci objavená pomerne nedávno (je najnovšie objavenou liečivou vodou v krajine). Dosahuje teplotu 68 °C a vyviera z hĺbky 690 metrov. Vďaka svojmu zloženiu zaznamenáva úspechy pri liečbe rôznych ochorení. Pozitívny vplyv má napríklad na ochorenia pohybového ústrojenstva, kožné choroby a ochorenia kostí a svalov. Priaznivo pôsobí aj na krvný obeh a pri poúrazových rehabilitáciách.

Bežný lístok pre dospelého stojí 1290 HUF (4,3€). Za deti vo veku od 4 do 14 rokov sa platí 1090 HUF (3,6€).

Návštevníci sem však necestujú iba za liečbou. V letnom období sú vonkajšie bazény ideálne na zábavu a schladenie pred horúčavami. Chýbať nemôžu ani tobogány a ďalšie vodné atrakcie. Je tu dokonca aj bazén s hĺbkou 4,5 metra. Dá sa do neho skákať z mostíkov v troch rôznych výškach. Za vstup do tohto aquaparku si však musíte priplatiť.

Výhodné ubytovanie

Kvalitné ubytovanie za perfektné ceny nájdete v apartmánovom zariadení Marcsi Apartmanház, ktoré je situované 800 metrov od kúpeľov. V blízkom okolí sú potraviny a reštaurácie, hostia majú k dispozícii záhradu s grilom. Predošlí návštevníci vo svojich recenziách chvália skvelé vybavenie a príjemnú majiteľku. Všetky hodnotenia zobrazíte kliknutím na názov zariadenia. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, samozrejmosťou je aj súkromné parkovisko. Priestranné štúdiá a apartmány majú obývačku s LCD TV, kúpeľňu s vaňou a kuchynku s jedálenským kútom.

Kúpanie v Demjéne

Pozitívne ohlasy má aj Egri Korona Borház és Wellness Hotel s polohou 2 km od kúpeľov. Obklopujú ho vinice, súčasťou hotela je vlastná vináreň. V gurmánskej reštaurácii si môžete na terase vychutnať špeciality maďarskej i medzinárodnej kuchyne. Voľný čas môžete vyplniť relaxom v niekoľkých saunách. Súčasťou hotelového wellness centra je aj vonkajší bazén s termálnou vodou, krytý detský bazén, posilňovňa, solná komora a vírivka. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov hotela. Všetky ubytovacie jednotky sú vybavené klimatizáciou, káblovou TV, kúpeľňou a terasou.

59056196

Objednať ubytovanie v Demjéne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Prosím o bližšie info kolko stoji vstup do kupelov,lebo sme čitali aj komentare kde uvadzaju ,že drahe vstupne a tu sa píše bežna cena je 1290 HUF pre dospelého,,,poprosim o info,,dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *