Coventry

Publikované jún 21, 2013 v kategórii Anglicko

Coventry

Coventry bolo založené začiatkom 11. storočia. Počas 14. storočia sa z neho stalo dôležité obchodné centrum, patrilo medzi najvýznamnejšie mestá v krajine. Rok 1940 bol pre Coventry veľmi nešťastný – nemecké nálety zrovnali mesto so zemou, zničené bolo aj historické centrum mesta a katedrála. Väčšinu budov nebolo možné obnoviť.

Po druhej svetovej vojne sa začalo mesto opäť rozvíjať, v roku 1962 bola postavená Katedrála sv. Michala. Sídli v nej biskup z Coventry.

Letisko Coventry sa nachádza necelých 6 km od centra mesta v dedinke Baginton. Oveľa viac je však využívané letisko v Birminghame, vzdialené 18 km od Coventry. Lietajú sem aj nízkonákladovky.

Takto to vyzerá v centre mesta

Ak sem plánujete zavítať, budete potrebovať ubytovanie. To si môžete rezervovať klasicky cez rezervačný systém. V ponuke je niekoľko desiatok ubytovacích zariadení. Ceny za ubytovanie v Coventry sú vyššie než v blízkom Birminghame.

Pozitívne hodnotenia od hostí dostáva Best Western Plus Windmill Village Hotel. Tento štvorhviezdičkový hotel sa môže pochváliť vlastným osemnásťjamkovým golfovým ihriskom a veľkým vnútorným bazénom. Okrem neho si hoteloví hostia môžu vychutnať aj vírivku a saunu, prípadne si zacvičiť v posilňovni. Je možné dopriať si relax v podobe masáží a ďalších relaxačných procedúr. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú bohaté anglické raňajky. Pohodlné izby sú klimatizované a odhlučnené. Za nocľah pre 2 osoby zaplatíte od 119€.

Lacné ubytovanie v centre Coventry poskytuje napríklad zariadenie známej hotelovej siete ibis Coventry Centre. 2 hviezdičky, poloha priamo v historickom centre mesta. Hlavná železničná stanica je vzdialená 5 minút chôdze. V blízkosti sú rôzne obchodné centrá. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi aj parkovanie. Hodnotenia zákazníkov sú priemerné. Dvojlôžková izba stojí od 52€/noc.

Ceny uvedené v článku sú iba orientačné, menia sa totiž v závislosti od sezóny a obsadenosti hotelov.

712789_ruins

Objednať ubytovanie v Coventry!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *