Córdoba

Publikované máj 30, 2013 v kategórii Španielsko

Córdoba

Córdoba sa nachádza v španielskej Andalúzii. Založená bola Feničanmi v 2. storočí pred Kristom. V 10. storočí patrila medzi najväčšie európske mestá. Zaujímavosťou je, že tu vtedy vedľa seba žili kresťania, moslimovia a židia.

O bohatej a multikultúrnej minulosti Córdoby sa môžete presvedčiť v historickom centre mesta, ktoré je známe svojimi palácmi a mešitami. Mesto bolo v roku 1984 zaradené do zoznamu UNESCO.

Najväčou stavbou v meste je Mezquita de Cordoba. Je zároveň treťou najväčšou mešitou na svete. Oplatí sa vidieť aj palác The Palacio de Viana, alebo napríklad arabské kúpele Alcázar de los Reyes Cristianos.

Letisko Córdoba sa nachádza 6 km od mesta, nie je však využívané. Najbližšie veľké letiská sú v Malage (166 km) a v Seville (132 km). Córdoba má však veľmi dobré napojenie na tieto mestá vďaka rýchlovlakom.

Video z Mezquita de Cordoba

Ubytovanie v Córdobe je cenovo priaznivé, dá sa tu zohnať kvalitný hotel za veľmi výhodnú cenu.

Populárnym miestnym hotelom je Exe Conquistador. 4 hviezdičky, poloha v historickej budove v starom meste. Nachádza sa hneď oproti spomínanej Mezquite (mešite). Priestranné a klimatizované izby ponúkajú úžasný výhľad. Súčasťou je vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov. Raňajky sa podávajú v reštaurácii formou bufetových stolov, drink si môžete vychutnať na nádvorí obklopenom záhradami. Bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Izba pre dvoch (a dieťa zdarma) sa dá rezervovať už od 59€/noc.

Veľmi pozitívne hodnotenia dostáva ďalšie štvorhviezdičkové zariadenie s názvom Hotel Cordoba Center. Nájdete ho v tzv. „zlatej štvrti“ mesta, hneď pri stanici rýchlovlakov AVE. Počas priaznivého počasia je k dispozícii bazén na 7. poschodí s výhľadom na mesto. Veľké a klimatizované izby s kúpeľňou. Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Mešita a významné pamiatky sú v pešej dostupnosti. V okolí hotela je mnoho reštaurácii a kaviarní. Nocľah pre 2 osoby stojí už od 49€.

Vynikajúcimi hodnoteniami od hostí sa pýši aj menší dvojhviezdičkový hotel Don Paula. Nachádza sa v historickom centre mesta. Izby sú klimatizované, niektoré majú aj vlastný balkón. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Dvojlôžková izba stojí od 49€.

740572_street_cordoba

Objednať ubytovanie v Córdobe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *