Chorvátsko

Publikované apr 12, 2013 v kategórii Chorvátsko

Chorvátsko

Chorvátsko je veľmi obľúbená turistická destinácia s rozvinutým cestovným ruchom.

Najväčším lákadlom pre dovolenkárov je Jadranské more, ktoré každoročne priláka množstvo turistov. Ako nájsť kvalitné a lacné ubytovanie v Chorvátsku?

Vybrať si môžete z klasického ubytovania v hoteli, táto krajina však ponúka aj širokú ponuku pobytu v privátnych apartmánoch za priaznivé ceny. Môžete si zvoliť ubytovanie na pobreží Jadranu, alebo na jednom z 67 obývaných ostrovov – medzi najpopulárnejšie dovolenkové destinácie patria hlavne ostrovy Krk, Korčula, Brač, Pag, Rab, Hvar. Vedeli ste, že Chorvátsko má dokopy vyše 1200 ostrovov? Väčšina z nich však nie je obývaná a nenavštevujú ich ani turisti.

Väčšina ľudí cestuje do Chorvátska autom – v takom prípade treba rátať aj s mýtnymi poplatkami za diaľnice, ktoré sa zvyknú pred letnou sezónou mierne zvyšovať. Výhodná je aj cesta autobusom, taktiež sa dajú zohnať letenky za dobrú cenu.

Veľa ľudí preferuje pri dovolenke v Chorvátsku prenájom apartmánu alebo domu, na internete sa dajú nájsť tisícky ponúk za veľmi výhodné ceny. Niektoré sú tak výhodné, že to môže byť až podozrivé – práve kvôli veľmi širokej ponuke by ste si mali dávať pozor a vyhľadávať si ubytovanie na overených a dôveryhodných stránkach.

Ak sa rozhodnete využiť ponuku súkromných poskytovateľov apartmánov, snažte sa o nich vyhľadať čo najviac informácii na Googli – veľa ľudí zvykne hodnotiť ubytovacie zariadenia, ktoré navštívili. Možno narazíte na niekoho s negatívnymi skúsenosťami a ušetríte si zbytočný stres a sklamanie, ktoré by spôsobila dovolenka v nedostatočnom zariadení.

Príjemné video o Chorvátsku

Oveľa lepším riešením môže byť rezervovať si hotel. O každom nájdete určite veľa informácii a hodnotení na internete. Stačí si vyhľadať destináciu a už iba vybrať možnosti ubytovania, ktoré Vám vyhovuje – s polpenziou, all inclusive, s bazénom atď.

Ak sa chystáte na dovolenku s deťmi, určite tomu musíte prispôsobiť aj výber hotela. Ak sú Vaše deti moc malé, radšej si dobre zvážte, či s nimi pôjdete na dovolenku – napríklad dlhá cesta autom sa pri zlej nálade dieťaťa môže zmeniť na horor.

V dnešnej dobe už málokto cestuje „naslepo“. Každý si radšej ubytovanie v Chorvátsku rezervuje vopred cez internet. Nebuďte prekvapený, keď si od Vás rezervačný systém vypýta číslo kreditnej karty – pri rezervácii je nutné ju vyplniť, dajte si však dobrý pozor, či je rezervačný systém dôveryhodný.

Hotely v Chorvátsku sú rôzne – pri rezervácii si môžu z Vašej karty strhnúť zálohu za prvú noc, ojedinele za celý pobyt, niekedy sa pri rezervácii hotela môže stať, že si strhne malú sumu – napr. 1 euro – aby overil pravosť Vašej karty. Táto suma je však neskôr samozrejme vrátená. Často však nemusíte vopred platiť vôbec nič a zaplatíte až pri odchode z hotela (v takýchto prípadoch však hotel môže celkovú sumu za pobyt vopred dočasne „zablokovať“).

Každú rezerváciu ubytovania si dobre rozmyslite – hotel môže mať stornovacie poplatky, ktoré bývajú v niektorých prípadoch dosť vysoké a keď sa nakoniec neubytujete, tak môžete zbytočne prísť o peniaze.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek – držíme palce pri hľadaní ubytovania v Chorvátsku za dobrú cenu a prajeme príjemnú dovolenku.

1251136_motovun_

Objednať ubytovanie v Chorvátsku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. chodíme každý rok, prenajmeme si domček alebo apartmán, tie ceny sú super a oplatí sa to

  2. my sme boli v Tučepi – Anastasis, hotel zrekonštruovaný minulý rok, hrozne veľa možností na výlety atď, pekne a príjemne, ideálne na dovolenku v chorvátsku, kludne aj s deťmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *