Cardiff

Publikované jún 27, 2013 v kategórii Wales

Cardiff

Hlavné a najväčšie mesto Walesu. Cardiff navštívi každý rok množstvo turistov, nie nadarmo sa označuje ako „pýcha Walesu“.

Mesto má 2 centrá – staré a nové. Historické centrum sa nachádza v strede mesta, nachádza sa tu napríklad neogotický hrad a neoklasicistické mestské budovy. Uprostred mesta majestátne stojí Cardiffský hrad, ktorý by ste počas svojej návštevy mesta určite nemali vynechať.

Južne od centra sa rozkladá Cardiff Bay – nové centrum mesta. Jeho dominantou je športový štadión Millenium Stadium, kde sa okrem športových podujatí (najmä futbalové zápasy) konajú aj významné kultúrne podujatia (koncerty) .

Letisko Cardiff má polohu 19 km na západ od centra mesta. V blízkosti je železničná stanica, z ktorej sa dá jednoducho dostať do Cardiffu.

Rezervovať lacné ubytovanie v Cardiffe nie je vôbec náročné. V ponuke rezervačných systémov nájdete desiatky ubytovacích zariadení, ktoré sú dostupné k okamžitej a pohodlnej rezervácii.

Promo video o Cardiffe

Veľmi pozitívne recenzie od hostí má Best Western Plus – Maldron Hotel Cardiff. 3 hviezdičky, poloha v centre mesta pri spomínanom štadióne Millennium Stadium (vzdialený 300 metrov). Cardiffský hrad je vzdialený len 5 minút chôdze. Klimatizované izby s luxusnými kúpeľňami, nechýba tu ani zariadenie na prípravu kávy a čaju. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Za noc zaplatíte od 72€ (dvojlôžková izba).

Naozaj lacné hotelové ubytovanie nájdete v ibis budget Cardiff Centre. Nachádza sa 10 minút chôdze od hlavnej železničnej stanice. Klimatizované izby s kúpeľňou, každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoplatnené parkovanie. Dvojlôžková izba stojí už od 31€.

Pozitívnymi hodnoteniami sa môže pýšiť The Avenue Guest House. 4 hviezdičky, rodinný hotel, poloha pri centre mesta. Elegantné a príjemné zariadenie. Niektoré izby majú vlastnú kúpeľňu a výhľad do záhrady. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, kontinentálne raňajky sú v cene pobytu. Za izbu pre dvoch zaplatíte od 64€.

290057_scott_antartic_lighthouse_memo

Objednať ubytovanie v Cardiffe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *