Svetoznáme „filmové“ Cannes

Publikované okt 14, 2013 v kategórii Francúzsko

Svetoznáme „filmové“ Cannes

Mesto na juhovýchode Francúzska. Cannes bol kedysi drobný rybársky prístav, dnes vyhľadávaná turistická destinácia. Mesto je známe luxusom, nachádzajú sa tu prvotriedne hotely, reštaurácie a obchody.

Najprv sa tu postavili moderné kúpele, od roku 1946 sa začal konať filmový festival. Medzinárodný filmový festival Cannes preslávil mesto po celom svete.

Ako sa sem dostať

Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza v Nice, je vzdialené približne 30 km od Cannes. Patrí medzi najvyužívanejšie letiská vo Francúzsku. Premávajú sem aj niektoré nízkonákladové aerolínie.

Zaujímavosti v Cannes

Pozdĺž pobrežia Stredozemného mora sa tiahne 2 km dlhá promenáda La Croisette, plná tých najznámejších obchodov a hotelov. Práve tu sa nachádza Filmový palác, v ktorom sa uskutočňuje spomínaný filmový festival.

HD zábery z Cannes

Tipy na hotely

O ubytovanie v Cannes núdza určite nie je. Rezervačný systém ponúka stovky rôznych ubytovacích zariadení, ktoré si môžete rýchlo a jednoducho rezervovať. Ubytovanie v známych hoteloch v centre mesta zvykne stáť minimálne niekoľko stoviek eur za noc. Menej známe hotely a hostely však ponúkajú nocľah za prijateľnejšie ceny.

Výhodnú polohu a cenu má dvojhviezdičkový Hotel Brimer. Nachádza sa v centre mesta, Festivalový palác je vzdialený len 800 metrov. Rôzne ďalšie pamiatky sú taktiež v pešej dostupnosti. Hneď vedľa hotela sa nachádza známa obchodná ulica Rue d’Antibes. Izby sú klimatizované a odhlučnené, takže sa nemusíte obávať o pokojný spánok. Ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi, parkovisko chýba. Raňajky stoja 8€. Čisté zariadenie a priateľský personál. Hotel má pozitívne hodnotenia od zákazníkov. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 83€/noc.

10 minút chôdze od promenády La Croisette sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Cannes Gallia, ktorý má taktiež pomerne pozitívne hodnotenia od návštevníkov. Pre svojich hostí ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou, niektoré majú aj balkón. K dispozícii je aj vonkajší bazén s vírivkou a slnečná terasa. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov. Wi-Fi pripojenie na internet je zdarma, súkromné hotelové parkovisko je spoplatnené. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 122€/noc.

Máte skúsenosti s hotelmi v Cannes? Neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

european-scultpures-4-1013852-m

Objednať ubytovanie v Cannes!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *