Cagliari púta pozornosť úchvatnou plážou z bieleho piesku

Publikované mar 10, 2014 v kategórii Taliansko

Cagliari púta pozornosť úchvatnou plážou z bieleho piesku

Kvôli izolovanosti od pevniny sa na ostrove Sardínia vytvoril vlastný jazyk, tzv. sardínčina. Hlavné mesto Cagliari sa po sardínsky povie Casteddu, čo v preklade znamená hrad. Okrem historických pamiatok láka dovolenkárov na krásne pláže.

Rozvinutý cestovný ruch dokazuje množstvo hotelov a B&B zariadení. Širokú ponuku ubytovania v Cagliari za férové ceny nájdete na stránkach rezervačných systémov. Ak si neviete vybrať, pozrite si tipy na overené zariadenia nižšie.

Tipy na pláže

V súvislosti s plážami v Cagliari sa mnohým v mysli ihneď vybaví pláž Poetto. Je dosť známa a často sa umiestňuje na popredných pozíciách v rebríčkoch najlepších pláží Talianska. Nenachádza sa priamo v meste, dostanete sa k nej zhruba za 10-15 minút jazdy autobusom. Je dlhá 13 kilometrov, každého určite uchváti biely piesok a plynulý vstup do tyrkysového mora.

Príjemné video z Cagliari

Historické pamätihodnosti

Väčšinu budú zaujímať v prvom rade pláže, niektorí sa však radi vyberú spoznávať aj mestské pamiatky. Tých sa tu počas bohatej histórie nahromadilo pomerne veľa. Spomienkou na rímske časy je amfiteáter Anfiteatro Romano, ktorý je situovaný severozápadne od centra mesta. Pôvodne sa tu odohrávali zápasy gladiátorov, ktorých tu mohlo naraz sledovať viac ako 20 000 ľudí. Ak sa zaujímate o sakrálne pamiatky, skúste zavítať napríklad do San Saturno. Tento najstarší kostol ostrova sa začal stavať už v 5. storočí. Ďalším vyhľadávaným kostolom je Madonna di Bonaria. Vďaka polohe na kopci si z neho môžete vychutnať veľmi príjemný výhľad.

Najvýhodnejšie ubytovanie

Veľmi dobrú polohu a výhodné ceny má penziónové zariadenie Sa Domu Cheta prevádzkované rodinou. Nájdete ho v centre Cagliari, pár minút chôdze od prístavu a hlavnej vlakovej stanice. Ľahko sa taktiež dostanete k turistickým atrakciám spomínaným vyššie. Izby sú klimatizované, ich súčasťou je kúpeľňa (vaňa alebo sprcha) a TV s plochou obrazovkou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi, v cene pobytu sú raňajky. Daňou za centrálnu polohu je chýbajúce parkovisko. Na požiadanie je možné ubytovať sa s domácim miláčikom (bez poplatku). Možnosti rezervácie a aktuálne ceny si neváhajte prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

V historickom centre nájdete obľúbený trojhviezdičkový Hotel Italia. V cene pobytu sú raňajky, ktoré okrem iného zahŕňajú čerstvé ovocie, pečivo, syry a údeniny. Hotel má veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu, vďaka ktorej sa ľahko dostanete do ktorejkoľvek časti Cagliari. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi na internet, parkovanie je spoplatnené sumou 6€/deň. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a odhlučnené, samozrejmou výbavou je kúpeľňa so županom a TV. Rezerváciu je možné uskutočniť po kliknutí na názov hotela, ceny sú veľmi priaznivé.

a-special-frame-514571-m

Objednať ubytovanie v Cagliari!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *