Bydhošť

Publikované jún 7, 2013 v kategórii Poľsko

Bydhošť

Poľské mesto v severnej časti krajiny. Bydhošť (po poľsky Bydgoszcz) leží na riekach Brda a Vistula, podľa počtu obyvateľov patrí medzi najväčšie mestá v Poľsku.

V meste sa oplatí navštíviť viacero pamiatok a turistických atrakcií. Veľmi zaujímavou je historická štvrť nazývaná „Bydhošťské Benátky“, ktorú tvorí reťazec malebných budov.

Katedrála sv. Mikuláša a Martina je najvýznamnejšou miestnou náboženskou stavbou, bola postavená v gotickom štýle v 15. storočí. Svojim vzhľadom dokonale zapadá do atmosféry mesta.

Letisko Bydhošť sa nachádza iba približne 3 km od centra mesta. Momentálne ho využívajú iba LOT Polish Airlines a Ryanair.

Ubytovanie v Bydhošti si môžete vybrať spomedzi niekoľkých desiatok rôznych hotelov a iných ubytovacích zariadení. Ceny za nocľah sú na férovej úrovni.

Promo video o Bydhošti

Lacné ubytovanie v centre mesta ponúka napríklad Hotel Focus. Ide o menší hotel s ochotným personálom a vynikajúcou atmosférou. 2 hviezdičky, pozitívne hodnotenia zákazníkov.  Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hosťom je k dispozícii menšia posilňovňa. Cena za dvojlôžkovú izbu už od 31€. Odporúčame.

V centre mesta sa nachádza viacero hotelom s dvoma až troma hviezdičkami, kde za ubytovanie pre 2 osoby zaplatíte cca 30-40€.

Vynikajúce hodnotenia má štvorhviezdičkový Hotel Pod Orłem. Nájdete ho v centre mesta v honosnej historickej budove. Staré mesto je vzdialené 5 minút chôdze. Niektoré izby majú vlastný balkón, všetky sú vybavené vlastnou kúpeľňou. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie. Za noc zaplatíte od 61€.

V centre mesta nájdete aj Holiday Inn Bydgoszcz, ktorý má taktiež 4 hviezdičky. Poloha v blízkosti rieky Brda, necelé 4 km od letiska. Staré mesto je vzdialené 300 metrov. Priestranné a klimatizované izby, moderné zariadenie. V areáli nájdete aj malú posilňovňu a saunu. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Hotel je obľúbený medzi zákazníkmi, dlhodobo dostáva pozitívne hodnotenia. Cena dvojlôžkovej izby je už od 56€/noc.

Ak máte skúsenosti s hotelmi v Bydhošti, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

473417_opera

Objednať ubytovanie v Bydhošti!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *