Bukurešť

Publikované apr 25, 2013 v kategórii Rumunsko

Bukurešť

Kedysi krásne mesto bolo poznačené bombardovaním, zemetraseniami, druhou svetovou vojnou a vládou diktátora Ceausesca. Hlavné mesto Rumunska, patrí medzi mestá s najväčším počtom obyvateľov v Európe.

Vynikajúca kuchyňa, rušný nočný život, veľa festivalov a slávností. Lákadlom pre turistov sú múzeá a pamiatky, hlavne kostoly.

Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto mesta, získať lacné letenky do Bukurešti umožňuje klasicky rezervácia cez internet. Lacné lety ponúkajú hlavne aerolínky Tarom-Romanian Air.

Väčším nákladom než letenka však bude skôr ubytovanie. Nemusíte sa však obávať – hotely v Bukurešti sú pomerne dostupné. Široký výber stoviek ubytovacích zariadení od najlacnejších hostelov až po luxusné hotely uspokojí každého.

Kvalitu za rozumnú cenu ponúka Europa Royale Bucharest. 4 hviezdičky, poloha priamo v centre mesta. Krásna budova z 19. storočia. Klimatizované izby, dostupné Wi-Fi, kúpeľne s vaňou alebo sprchovacím kútom. Pár krokov od hotela nájdete stanicu metra Unirii, vzdialenosť od letiska je 20 km (hotel poskytuje kyvadlovú dopravu tam a späť). Parkovisko spoplatnené sumou 5€ – nachádza sa však 400 metrov od hotela a je potrebná rezervácia vopred. V blízkosti veľa obchodov, reštaurácii, barov. Trpezlivý a ochotný personál. Výborné hodnotenia zákazníkov. Výhodná ponuka – za izbu pre 2 osoby na noc zaplatíte od 65€ (raňajky spoplatnené sumou 8€).

Promo video o Bukurešti

Veľmi lacné ubytovanie v Bukurešti nájdete v Saftica Resort. 3 hviezdičky, poloha pri diaľnici kúsok mimo mesta, 5 km od letiska Otopeni. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Výhodou je veľký bazén, ktorý môžete navštíviť za príplatok. Každá izba je klimatizovaná, má vlastnú kúpeľňu a TV. Do centra mesta Vás dopraví autobus, zastávka sa nachádza hneď pri hoteli. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Za izbu pre dvoch tu zaplatíte už od 22€ – veľmi výhodná ponuka.

Pozor – Bukurešť je známa tým, že má veľmi hustú a rozsiahlu sieť dopravy. Veľmi veľa rôznych spojov a liniek autobusov, trolejbusov, električiek – môžu u turistov vyvolať zmätok. Premávajú často, niekedy sú dosť preplnené. V meste je veľmi veľa taxíkov. Odporúča sa jazdiť iba označenými taxíkmi od veľkých spoločností, ktoré majú ceny napísané priamo na dverách.

V meste nájdete aj viacero päťhviezdičkových hotelov. Ich ceny sú oproti hotelom v podobných mestách veľmi nízke. V čase písania tohto článku sa dá rezervovať dvojlôžková izba v hoteli Domeniul Greaca len za 50€ – posledné 2 izby, limitovaná ponuka. Treba sledovať stránky rezervačných systémov, na takéto „akčné“ zľavy môžete naraziť veľmi často a následne si užívať pobyt v najkvalitnejších hoteloch doslova za „pár eur“.

Medzi najdrahšie hotely s piatimi hviezdičkami patrí JW Marriott Bucharest Grand Hotel. Hotel zo svetoznámej siete značky Mariott ponúka 402 izieb, ktorých návštevníci sa môžu najesť v jednej z šiestich reštaurácii. Výhodná poloha pri budove parlamentu, v blízkosti centra. Priestranné izby, veľmi pohodlné postele. Rýchle výťahy. Kvalitné raňajky. Hostia môžu relaxovať v hotelovom bazéne. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet (káblové, cena až 25€/deň). Parkovisko taktiež spoplatnené. Napriek tomu je však cena za ubytovanie stále nižšia než by som očakával – od 173€/noc pre 2 osoby.

Bukurešť má 2 veľké medzinárodné letiská – letisko Henri Coandă a letisko Băneasa. Viac pasažierov ročne prepraví Henri Coandă. Pokiaľ Vám vyhovuje ubytovanie v jeho blízkosti, jednou z možností je navštíviť Rin Airport Hotel, ktorý je od letiska vzdialený len pár stoviek metrov. 4 hviezdičky, veľké klimatizované izby, bezplatný internet v izbách. Návštevníka iste potešia aj kúpele s bazénom, vírivky, sauna, masáže, posilňovňa. Najväčší vodný park v Rumunsku sa nachádza len pár metrov od hotela. Ideálna voľba pre kvalitné ubytovanie v blízkosti hotela. Cena je tiež pozitívnym prekvapením – nocľah pre 2 osoby stojí od 65€/noc. Navyše, v cene sú už zahrnuté aj raňajky. Veľmi dobré hodnotenia od návštevníkov. Odporúčame!

1134438_the_woman_above_the_city

Objednať ubytovanie v Bukurešti!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. navštívili sme miestny Hilton, 5 hviezdičiek ale podarilo sa nám ho zohnať za parádnu cenu, boli sme spokojní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *