Brno

Publikované máj 5, 2013 v kategórii Česko

Brno

Druhé najväčšie mesto v Česku, najvýznamnejšie v oblasti Morava. Často sa označuje ako mesto študentov – nachádza sa tu viacero univerzít a vysokých škôl.

Za zmienku stoja miestne pamiatky ako napríklad hrad Špilberk alebo katedrála svätého Petra a Pavla (medzi miestnymi prezývaná Petrov). Jej história siaha až do 11. storočia, kedy sa tu vybudovala románska kaplnka. Medzi turistami je vyhľadávaný aj hrad Veveří.

Letisko Brno-Tuřany sa nachádza necelých 8 km od centra mesta, funguje už od roku 1954. Pravidelne sem lietajú nízkonákladovky ako Ryanair a Wizz Air.

Ubytovanie v Brne zháňajú najmä študenti. Ceny za ubytovanie v miestnych internátoch sa zvyknú pohybovať od 80€.

Brno ročne priláka veľké množstvo návštevníkov z rôznych dôvodov. Brnianske výstavisko je najvýznamnejším v celej krajine, konajú sa tu veľtrhy a výstavy. V meste sa pravidelne konajú hudobné a športové podujatia, ktoré majú taktiež zásluhu na cestovnom ruchu.

Promo video o Brne

Vo výsledkoch vyhľadávania rezervačného systému nájdete vyše 100 rôznych ubytovacích zariadení v Brne, prevažujú priemerné trojhviezdičkové hotely. Počas konania veľkých výstav zvyknú mať viaceré z nich plnú obsadenosť izieb a preto treba na rezerváciu pobytu myslieť dopredu. Počas roka je bežná obsadenosť v miestnych hoteloch na úrovni 40-50%.

Pozitívne hodnotenia má napríklad Hotel Europa. Nájdete ho v historickej a pokojnej časti Brna na adrese Kapitána Jaroše 27. 3 hviezdičky, nedávno prešiel rekonštrukciou. Wi-Fi pripojenie zdarma. Vynikajúce raňajky v cene. Izby sú čisté a útulné, príjemný spánok zabezpečuje pohodlný matrac a vankúše. Na niektorých izbách chýba chladnička. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 49€/noc.

Jedným z najlepšie hodnotených hotelov v Brne je Barceló Brno Palace. Má výhodnú polohu priamo v centre mesta na Šilingrovom námestí. Každého už na prvý pohľad očarí jeho historická budova, známa ako Městský dvůr. Má za sebou bohatú históriu, v minulosti slúžil ako činžovný dom, súd, múzeum, sídlo polície, sídlo stavebného úradu, alebo dokonca stomatologická klinika. V roku 2012 ho do svojich rúk zobrala španielska spoločnosť Barceló, ktorá ho zrekonštruovala a spravila z neho prvotriedny hotel. Všetky najdôležitejšie pamiatky sa nachádzajú len pár krokov od hotela. Zaujímavosťou je, že niektoré izby sa dajú prepojiť – ideálne pre väčšie rodiny resp. väčšie skupinky. Miestna kuchyňa je vynikajúca. Malou nevýhodou je nedostatočne vybavená hotelová posilňovňa so zastaraným vybavením. Za noc v izbe pre dvoch zaplatíte od 145€ (raňajky sú v cene).

Turisti preferujúci lacné ubytovanie v Brne si môžu ako miesto svojho pobytu zvoliť napríklad Hostel Jacob. Nachádza sa v centre Brna, v jeho bezprostrednej blízkosti je kostol sv. Jakuba a námestie Slobody. V cene sú raňajky, ktoré sa podávajú každé ráno vo forme bufetových stolov. Vo vzdialenosti do 1 km je aj Katedrála sv. Petra a Pavla a hrad Špilberk, podobne ďaleko sú aj hlavná železničná stanica a autobusová stanica. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Izba pre dvoch stojí od 37€.

O svoje skúsenosti s hotelmi v Brne sa môžete podeliť nižšie v komentároch.

1304757_front_view_villa__mitrovsky_in__brno

Objednať ubytovanie v Brne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. som v Brne na VUT, za internát platíme dvaja 3400 CZK, lepšie to vychádza keď sa viacerí zložíte na privát

  2. bol niekto ubytovani pri golfovom areali Kaskada Brno? chcela by som manzelovi spravit radost, v poslednej dobe ho zacal bavit golf…diky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *