Bristol

Publikované máj 28, 2013 v kategórii Anglicko

Bristol

Prístavné mesto a ceremoniálne grófstvo v Anglicku. Založené bolo v 10. storočí ako obchodné centrum, Bristol patril dlhodobo medzi najväčšie a najvýznamnejšie mestá v krajine.

Miestny námorný prístav je tretí najväčší vo Veľkej Británii, kanálmi je prepojený s Temžou. Prístav ponúka veľa lákadiel pre turistov, celoročne sa tu taktiež koná viacero festivalov.

Za skvelými nákupmi zamierte do Cabot Circus, nevynechajte trhy v centre mesta, kde si môžete kúpiť najčerstvejšie ryby a dary mora. Výbornú atmosféru má stredoveké Staré mesto, ktoré vyzerá takmer rovnako ako pred sto rokmi. Poprechádzať sa môžete po dláždených uličkách a vychutnať si pohľad na historické budovy. Oplatí sa navštíviť aj Bristolskú katedrálu (jej postavenie trvalo 700 rokov), alebo miestnu ZOO.

Letisko Bristol sa nachádza približne 13 km od centra mesta. Patrí medzi najvyužívanejšie letiská v krajine. Je populárne najmä vďaka tomu, že sem lietajú nízkonákladové aerolínie. Lacné letenky do Bristolu si môžete zakúpiť napríklad cez Ryanair.

Promo video o Bristole

V Bristole nájdete množstvo ubytovacích zariadení. Medzi obľúbené patrí napríklad Future Inn Bristol. 3 hviezdičky, poloha pri spomínanom nákupnom centre Cabot Circus. Klimatizované a moderné izby, súčasťou je vlastná kúpeľňa. Pozitívne recenzie zákazníkov. Ráno si môžete vychutnať tradičné anglické raňajky, alebo napríklad aj americké palacinky. Za noc zaplatíte od 79€ (dvojlôžková izba).

Pohodlné a lacné ubytovanie v Bristole nájdete v ibis Bristol Temple Meads. 2 hviezdičky, 5 minút chôdze od železničnej stanice Temple Meads. Do Cabot Circus sa dostanete za 10 minút. Pozitívne hodnotenia zákazníkov. Súčasťou je štýlový bar a reštaurácia. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi. Cena dvojlôžkovej izby od 46€/noc.

V meste nájdete veľa kvalitných štvorhviezdičkových hotelov. Jedným z nich je Radisson Blu Hotel Bristol. Nájdete ho v centre mesta. Moderné a priestranné izby s klimatizáciou, bezplatné Wi-Fi pripojenie. Panoramatické okná od podlahy po strop s krásnym výhľadom na mesto. V hotelovej reštaurácii Filini sa podávajú talianske špeciality, drink si môžete dopriať vo Filini Bare. Hotel ponúka službu concierge. Cena za noc pre dvoch už od 119€.

Ak máte skúsenosti s hotelmi v Bristole, môžete sa o ne podeliť nižšie v komentároch.

428161_rowing_in_bristol

Objednať ubytovanie v Bristole!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *