Romantický Brist na juhu Makarskej riviéry

Publikované apr 21, 2014 v kategórii Chorvátsko

Romantický Brist na juhu Makarskej riviéry

Medzi Jadranským morom a pohorím Rilić sa v južnej časti Makarskej riviéry rozprestiera malá prístavná obec s niekoľkými stovkami obyvateľov. Volá sa Brist a je obľúbená vďaka svojim romantickým zátokám.

Táto nenápadná dedinka leží pri Jadranskej magistrále a nadväzuje na známejšie letovisko Gradač. Brist má pokojnú atmosféru, je vhodný na príjemnú rodinnú dovolenku.

Tipy na kúpanie

Členité pobrežie skrýva viacero príjemných kamienkových pláží, ktoré sú typické pre Makarskú riviéru. Vstup do mora je pozvoľný, vhodný aj pre menšie deti. Brist nie je žiadnym veľkým letoviskom a pláže preto nezvyknú byť preplnené. Predošlí hostia si pochvaľujú napríklad úsek pláže pred hotelom Riva (pláž je verejná).

Príjemné zábery z Bristu

Za krásnymi plážami môžete zavítať do susedného Gradaču, kde je napríklad aj 5 km dlhá pláž Gornja Vala (jedna z najdlhších na Jadrane). Pekné pláže majú aj ďalšie okolité letoviská, napríklad Podaca (vzdialená 2 km), Zaostrog (6 km) a Drvenik (10 km). Príjemným výletom môže byť sladkovodné krasové jazero Baćinské jezero – sústava šiestich jazier s brakickou vodou.

Čo sa oplatí vidieť?

Prvé zmienky o Briste pochádzajú z roku 1571. Nájdený stredoveký náhrobný kameň (tzv. stecák) však potvrdzujú, že územie dnešnej obce bolo osídlené už dávno predtým. Nájdete ho nad obcou pri kostole svätej Markéty, v ktorom je pochovaný miestny šľachtický rod. Na brehu stojí novorománsky farný kostol.

Overené a spoľahlivé apartmány

Výborné hodnotenia majú trojhviezdičkové Apartments Tilda. Predchádzajúci návštevníci si pochvaľujú skvelú polohu pri pláži (60 metrov), milých majiteľov (dá sa dohovoriť aj po slovensky), romantické a pokojné prostredie, čistotu ubytovacích jednotiek. V blízkosti je obchod s potravinami, reštaurácia a autobusová zastávka. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ak si náhodou budete chcieť prenajať motorový čln, stačí sa dohodnúť s majiteľmi. Priestranné apartmány a štúdiá sú klimatizované, ich samozrejmou súčasťou je balkón s výhľadom na záhradu (väčšina má výhľad na more). Nechýba ani kuchynka s jedálňou, kúpeľňa, obývačka s LCD TV a jedna alebo viacero spální. Ceny sú veľmi výhodné, prezrieť si ich môžete po kliknutí na názov apartmánov.

Ak nenájdete vhodné ubytovanie v Briste, odporúčame prezrieť ponuku ubytovacích zariadení v Gradači. Výborné hodnotenia majú trojhviezdičkové Apartments Lončar, vzdialené 5 minút chôdze od pláže. V okolí sú potraviny, rôzne reštaurácie a centrum Gradaču. Predchádzajúci návštevníci chvália prostredie, milých majiteľov a vybavenie apartmánov. Jeden návštevník vo svojej recenzii napísal, že jeho rodinu po príchode do apartmánu čakal veľký tanier domácich palaciniek a fľaša chorvátskeho vína. Klimatizované ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) majú balkón s výhľadom na more, obývačku s TV a DVD prehrávačom, kuchynku s jedálňou, kúpeľňu a jednu alebo viacero spální. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, za poplatok sú k dispozícii aj raňajky. Všetky recenzie a aktuálne ceny zobrazíte kliknutím na názov zariadenia (odkaz vyššie).

Chorvatsko_Brist_-_srpen_2011_035

Objednať ubytovanie v Briste!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *