Kde sa ubytovať v Břeclave?

Publikované aug 31, 2013 v kategórii Česko

Kde sa ubytovať v Břeclave?

České mesto v južnej časti krajiny. Břeclav je dôležitou dopravnou križovatkou, v blízkosti sa nachádza hranica s Rakúskom a Slovenskom. Nachádza sa zhruba 50 km od mesta Brno.

Počiatky mesta siahajú do roku 1046, z ktorého pochádza prvá písomná zmienka. V skutočnosti však bola táto oblasť osídlená už v období praveku. Břeclav svoj názov získal podľa panovníka Břetislava I., ktorý tu v 11. storočí dal postaviť pohraničný hrad. V 16. storočí sa okolo pôvodného hradu vybudoval renesančný zámok, ktorý láka turistov zo širokého okolia.

Tip na výlet – v blízkosti sa nachádzajú obce Lednice a Valtice. Sú súčasťou chránenej krajinného celku, ktorý sa nachádza v zozname UNESCO. Najväčšiu pozornosť pútajú miestne zámky.

Pre mesto bol veľmi dôležitý rok 1839, kedy sa uviedla do prevádzky železničná trať medzi Břeclavom a Viedňou. Prezývajú ju „Ferdinandka“ podľa cisára Ferdinanda, ktorý ju nechal postaviť. Neskôr sa vybudovalo aj spojenie s Bratislavou.

Hotely a penzióny v Břeclave si môžete rezervovať pohodlne prostredníctvom rezervačného systému. Osobne preferujem tento spôsob rezervácie aj z dôvodu garancie najnižších cien ubytovania.

Veľmi pozitívne ohlasy má trojhviezdičkový Penzion Romance. Hostia chvália najmä milých majiteľov penziónu, ktorí ochotne poskytnú tipy na výlety v okolí. Výhodná poloha v tichej štvrti mesta. Súčasťou všetkých izieb je vlastná kúpeľňa s rohovou vaňou. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou a chladnička. V cene pobytu sú bohaté raňajky formou bufetových stolov. Bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie na hotelovom parkovisku. Izba pre štyroch stojí od 65€/noc.

Video z otvorenia cyklistickej sezóny

Pri centre mesta sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Rose. Recenzie zákazníkov sú prevažne pozitívne. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa a TV. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa podávajú v hotelovej kaviarni. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (6€/deň). V hotelovej reštaurácii sa ponúkajú tradičné české jedlá, ku ktorým si môžete dopriať kvalitné miestne vína. Hotel vie na požiadanie zorganizovať návštevu vínnych pivníc v oblasti. Izba pre dvoch stojí od 53€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Břeclave, neváhajte sa podeliť o svoje skúsenosti s miestnymi ubytovacími zariadeniami do komentárov pod článkom.

breclav_jk_7

Objednať ubytovanie v Břeclave!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý deň chcem sa Vás spýtať či by ste mi nevedeli poradiť lacné ubytovanie v Břeclave na teraz cey výkend 16-19.6.
    Dakujem s pozdravom
    Žák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *