Bratislava

Publikované apr 18, 2013 v kategórii Slovensko

Bratislava

Bratislava je hlavné mesto Slovenska – veľa ľudí sem cestuje kvôli rôznym dôvodom – pracovné povinnosti, nákupy, návšteva pamiatok alebo napríklad hudobné podujatia. Nájdete tu množstvo ubytovacích zariadení, od najlacnejších ubytovní a hostelov až po luxusné hotely na veľmi vysokej úrovni.

Na najväčšom rezervačnom systéme nájdete vyše 120 hotelov nachádzajúcich sa v Bratislave. Zobrazujú sa tu však iba ubytovacie zariadenia na vyššej úrovni. To však neznamená, že ich cena je príliš vysoká – cena hotelov v Bratislave je nižšia oproti európskemu priemeru a je viac než adekvátna. Cez internet sa dá naraziť aj na veľmi výhodné ponuky, väčšinou „last minute“.

Pokiaľ hľadáte lacné ubytovanie v Bratislave, cez internet si môžete vyhľadať (alebo aj priamo rezervovať) nocľah v ubytovniach, hosteloch, penziónoch, internátoch (počas letných mesiacov) alebo lacnejších hoteloch.

Najmä zahraniční turisti preferujú hotely pri bratislavskom letisku, zvlášť pokiaľ hľadajú ubytovanie v Bratislave na jednu noc. Letisko je od centra Bratislavy vzdialené necelých 20 minút autom, podobne dlho trvá cesta autobusom z hlavnej stanice autobusovou linkou 96.

Ďalšou kategóriou sú turisti, ktorí navštevujú Bratislavu kvôli koncertom, alebo výstavám. Takým vyhovuje napríklad ubytovanie pri Inchebe. V jej blízkosti sa nachádza napríklad lacný penzión GBC (už zrušený), alebo Hotel Incheba Expo, ktorý je priamo súčasťou výstavného areálu.

Promo video o Bratislave

V Bratislave majú svoj hotel aj zahraničné siete luxusných hotelov, ako napríklad Holiday Inn, Kempinski, Sheraton, Hilton.

Veľmi obľúbeným je napríklad Hotel Devín, o čom svedčia jeho veľmi dobré hodnotenia na internete. Nachádza sa priamo v historickom centre Bratislavy. Cena dvojlôžkovej izby bez raňajok sa pohybuje okolo 89€ a môžete sa z nej pokochať výhľadom na Dunaj. Hotel je okrem iného známy svojou výbornou kuchyňou.

Ďalší hotel situovaný v blízkosti Dunaja je Danubia Gate. Dvojlôžková izba s raňajkami stojí od 69€.

Medzi nové a kvalitné hotely patrí Hotel Avance. Nachádza sa v centre Bratislavy a už pri vstupe Vás príjemne prekvapí krásny interiér. Hotel má veľmi príjemný personál, potešili nás aj výborné raňajky. Izby sú veľké a čisté. Parkovisko je zdarma, je však trochu malé a občas tu môže byť problém zaparkovať. Cena dvojlôžkovej izby sa v čase našej návštevy pohybovala na úrovni 79€ (aj s raňajkami).

Veľmi výhodné je ubytovanie v hoteli Abba Bratislava – stojí len 59€ pre 2 osoby, čo je na štvorhviezdičkový kvalitný hotel výborná cena. Ľudia sa tu zvyknú sťažovať na nedostatočnú kuchyňu. Ďalšou nevýhodou je spoplatnené parkovanie (až 20€/deň).

Bratislava ponúka široké možnosti ubytovania, odporúčame si hotel rezervovať vopred cez internet.

324901_bratislava_old_town4

Objednať ubytovanie v Bratislave!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. velmi dobry je bratislavsky sheraton, prijemny snazivy personal, elegantne ubytko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *