Pamiatky a spoľahlivé ubytovanie v historickom Brašove

Publikované jún 29, 2016 v kategórii Rumunsko

Pamiatky a spoľahlivé ubytovanie v historickom Brašove

Rumunský Brašov leží takmer uprostred krajiny, patrí medzi jej najväčšie mestá. V 12. storočí ho založili nemeckí prisťahovalci, ktorých menšina tu má dodnes svoje zastúpenie (rovnako ako Maďari).

Dnes je obľúbené medzi turistami, ktorí sem chodia obdivovať hlavne historické pamätihodnosti. Brašov má aj peknú prírodu, nad mestom sa týči vrch Tampa a neďaleko je lyžiarske stredisko.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Pred vymenovaním zaujímavých pamiatok si ešte v rýchlosti pripomeňme nedávnu históriu mesta. V rokoch 1950 až 1960 sa Brašov nazýval Oraşul Stalin (v preklade „Stalinovo mesto“). Na Tampe bol dokonca vytvorený obrovský nápis STALIN z vyrúbaných stromov. Dnes je nad mestom nápis BRASOV a vedie k nemu i lanovka, z ktorej si môžete vychutnať skvelý výhľad na celé mesto.

13 km od mesta leží lyžiarske stredisko Polana Brašov v nadmorskej výške 1030 metrov nad morom. Premáva sem bezplatný skibus. 30 km od Brašova leží slávny hrad Bran.

Najvýznamnejšie pamiatky sa nachádzajú v historickom centre, ktoré si zachovalo svoj pôvodný stredoveký vzhľad, hradby, dláždené uličky a barokové domy. Centrálne námestie zovreté hradbami nesie názov Piaţa Sfatului. Okrem iného tu nájdete i radnicu a jeden zo symbolov mesta – Čierny kostol. Ide o najväčší gotický kostol v oblasti, ktorého názov je odvodený od veľkého požiaru z roku 1869. Zaujímavou atrakciou Strada Sforii, ktorá je jednou z najužších ulíc v Európe. Je dlhá 83 metrov a široká len 110 až 135 cm. Juhovýchodne od centra leží mestská štvrť Schei. Pôvodne bola vyhradená rumunskému obyvateľstvu, ktorí mali zákaz vstupu do nemeckého centra. Tu nájdete prvú školu v krajine z roku 1761 a gotickú katedrálu svätého Mikuláša z konca 15. storočia.

Skvelé tipy na ubytovanie

Veľmi dobrou voľbou pre nocľah v Brašove je dvojhviezdičkový Pensiunea Hanna, ktorý leží vyše 1 km od centra. Predošlí hostia chvália maximálne ochotný personál, čistotu izieb a tichú polohu. Odporúčam kliknúť na názov penziónu a prečítať si všetky recenzie. V blízkom okolí sú obchody a kaviarne, vo vzdialenosti 500 metrov leží aquapark. Krásne zariadené a útulné izby majú balkón s výhľadom, TV s DVD prehrávačom, žehliace potreby, práčku, trezor, kúrenie, kúpeľňu s vaňou a kuchynku s jedálňou. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie.

Krásy mesta na videu

Výbornou voľbou je aj štvorhviezdičkové apartmánové zariadenie Brasov Sweet Retreat, z ktorého sa do historického centra dostanete za 5 minút jazdy autom (alebo verejnou dopravou). Hostia majú k dispozícii súkromné parkovisko, v celom areáli je dostupné Wi-Fi pripojenie. Všetky štúdiá a apartmány sú klimatizované a moderne zariadené. Povinnou súčasťou je zariadený balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou a DVD prehrávačom, žehlička, kúpeľňa s vaňou, kuchynka s jedálenským kútom a extra veľké pohodlné postele. Predchádzajúci návštevníci vo svojich recenziách spomínajú čistotu a vynikajúci prístup majiteľa. Aktuálne ceny a fotky zobrazíte kliknutím na názov apartmánov.

defend-wall-and-tower-guard-from-brasov-1117358-m

Objednať ubytovanie v Brašove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *