Najstaršie mesto USA – Boston

Publikované aug 19, 2013 v kategórii USA

Najstaršie mesto USA – Boston

Hlavné a zároveň najväčšie mesto štátu Massachusetts, nachádzajúce sa na východnom pobreží Atlantického oceánu. Boston je prístavným a univerzitným mestom.

História Bostonu sa začala písať v roku 1625, bol prvým mestom založeným na území Severnej Ameriky. V roku 1773 sa tu odohrala udalosť, ktorá vstúpila do dejín ako Bostonské pitie čaju. Americké kolónie týmto spôsobom bojovali proti Veľkej Británii, ktorá požadovala zvýšenie daní za čaj. V roku 1776 získala Amerika nezávislosť.

Zaujímavý krátky film o Bostone

Letisko Boston patrí medzi najvyťaženejšie letiská v Amerike. Svoju základňu tu má nízkonákladovka JetBlue Airways. V posledných rokoch cestuje do Bostonu čoraz viac turistov z Európy, najmä vďaka znižovaniu cien leteniek.

Návštevníci môžu v tomto rušnom veľkomeste obdivovať mnohé pamiatky. Jednou z nich je Boston City Hall. Jej architektúra je vzhľadom na okolie pomerne rušivá, napriek tomu sa táto budova bostonskej radnice mnohým páči. Je považovaná za výborný príklad architektúry brutalizmu.

Významnou pamätihodnosťou je aj 67 metrov vysoký Bunker Hill Monument. Je spomienkou na bitku vojny o nezávislosť. Z vrcholu monumentu je nádherný výhľad, budete však kvôli nemu vyšliapať 294 schodov. Vstup je zdarma.

Tip – navštívte zápas miestneho hokejového tímu Boston Bruins. Ceny vstupeniek nie sú najnižšie, odnesiete si z neho však vynikajúci zážitok.

Ubytovanie v Bostone si môžete vybrať spomedzi stoviek miestnych hotelov. Musíte sa však pripraviť na vyššie ceny.

Lacné ubytovanie v Bostone ponúka dvojhviezdičkové zariadenie Hostelling International – Boston. Má pozitívne ohlasy hostí a dobrú polohu v centre mesta. Pre svojich hostí ponúka lôžka v nocľahárňach pre viac osôb. Vybrať si môžete spomedzi mužskej, ženskej a zmiešanej nocľahárne. K dispozícii je spoločná kúpeľňa a kuchyňa. Súčasťou všetkých izieb je zamykacia skrinka. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Nocľah stojí od 38€/noc, v cene sú raňajky.

Pozitívne skúsenosti majú aj návštevníci hotela Hilton Boston Downtown/Faneuil Hall. Toto štvorhviezdičkové zariadenie zo známej hotelovej siete sídli v historickej budove z roku 1920, nachádzajúcej sa vo finančnej štvrti na Broad Street. Vďaka výbornej polohe je viacero zaujímavých turistických atrakcií v pešej dostupnosti. Súčasťou klimatizovaných izieb je veľká a moderná kúpeľňa. Každé ráno sa podávajú raňajky v jednej z hotelových reštaurácií. Nevýhodou je spoplatnené parkovanie a pripojenie na internet (dostupné zdarma iba v biznis centre). Dvojlôžkovú izbu „King“ je možné rezervovať už od 145€/noc.

Už ste sa niekedy ubytovali v Bostone? Napíšte nám Vaše zážitky s miestnymi hotelmi do komentárov nižšie.

835805_trinity_church_boston_ma

Objednať ubytovanie v Bostone!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *