Bonn

Publikované jún 22, 2013 v kategórii Nemecko

Bonn

Nemecké veľkomesto na rieke Rýn. Bonn bol v minulosti hlavným mestom Západného Nemecka. Sídli tu veľa dôležitých inštitúcii a jedna z najväčších nemeckých univerzít.

História Bonnu je dlhá vyše 2000 rokov, čím sa zaraďuje medzi najstaršie mestá v Európe. Turisti tu môžu obdivovať viacero pamiatok, jednou z najvýznamnejších je rodný dom najslávnejšieho rodáka – Ludwiga van Beethovena.

Tip na výlet – botanická záhrada Arboretum Park Härle. Vstup je zdarma, otvorené je však iba 2 krát mesačne počas letných mesiacov.

Medzinárodné letisko Kolín/Bonn sa nachádza 16 km od mesta. Patrí medzi najvyťaženejšie letiská v krajine. Využívajú ho aj nízkonákladovky.

Ceny ubytovania vo veľkých nemeckých mestách sú spravidla vyššie než je európsky priemer, podobne je tomu aj v Bonne. Cez rezervačný systém sa však dá nájsť množstvo dostupných ubytovacích zariadení, z ktorých si vyberie každý.

Výbornými recenziami hostí sa môže pýšiť Hotel Aigner. 3 hviezdičky, výborná poloha v historickom centre mesta s ľahkou dostupnosťou k verejnej doprave (napríklad metro). Izby sú dostatočne veľké, čisté a pohodlné. Všetky majú vlastnú kúpeľňu a kávovar. Skvelým začiatkom dňa sú chutné hotelové raňajky z čerstvých surovín. Počas letných mesiacov si ich môžete vychutnať aj na terase. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet, za parkovanie si taktiež priplatíte. Nocľah pre dvoch stojí od 78€/noc.

Bonn z vtáčej perspektívy

Ak hľadáte lacné ubytovanie v Bonne, vyberte si hostel. Dajú sa vyhľadať napríklad cez populárny server HostelWorld. Neponúkajú síce komfort porovnateľný s hotelmi, ich cena je však podstatne nižšia.

Pre náročnú klientelu je v meste luxusný hotel Kameha Grand Bonn. 5 hviezdičiek, vynikajúce hodnotenia zákazníkov. Strešný bazén ponúka krásny výhľad na mesto a rieku Rýn. Centrum mesta a letisku sú vzdialené 15 minút jazdy. Izby sú veľké a moderné, elegantne zariadené. Hoteloví hostia majú k dispozícii sauny a posilňovňu, uvoľnenie ponúkajú rôzne relaxačné procedúry. Parkovanie aj pripojenie na internet sú spoplatnené. Dvojlôžková izba stojí od 165€/noc.

Máte nejaké skúsenosti s hotelmi v Bonne? Neváhajte nám napísať do komentárov pod článkom.

248482_beethoven

Objednať ubytovanie v Bonne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *