Bologna

Publikované máj 29, 2013 v kategórii Taliansko

Bologna

Jedno z najväčších miest v Taliansku. Hlavné mesto regiónu Emilia-Romagna na severe krajiny. Dostáva množstvo prívlastkov, najčastejšie ju nazývajú „červená Bologna“ – kvôli ľavicovo orientovanému obyvateľstvu.

Toto romantické mesto v sebe ukrýva množstvo pamiatok. Bazilika sv. Petrónia (patrón Bologne) sa začala stavať už v roku 1392, bohužiaľ sa však nedokončila. Počas svojej návštevy určite nevynechajte hlavné námestie Maggiore, kde sa môžete pokochať pohľadom na gotickú katedrálu. Dominantou mesta sú 2 veže. Vyššia z nich (Asinelli) je vysoká až 97 metrov.

Letisko Bologna Guglielmo Marconi sa nachádza 6 km od centra mesta, pomenované je po miestnom laureátovi Nobelovej ceny. Patrí medzi najvyťaženejšie letiská v krajine.

Lacné letenky do Bologne sa dajú pohodlne „booknuť“ na lety nízkonákladových spoločností, ako napríklad Ryanair. Ubytovanie sa dá taktiež rezervovať za výhodnú cenu, ktoré tu nie sú premrštené ako v iných talianskych „turistických“ mestách – napríklad v Benátkach.

Historické centrum Bologne

Populárny hotel s dobrými hodnoteniami je Hotel Fiera. 3 hviezdičky, poloha niekoľko desiatok metrov od miestneho výstaviska. V blízkosti je aj známy nočný klub Estragon, kde sa zvyknú konať aj koncerty. Centrum mesta je vzdialené 3 km. Izby sú klimatizované a moderne zariadené, niektoré majú dokonca vírivku. Hotel Fiera je ideálnou voľbou ak cestujete autom, nachádza sa 2 minúty jazdy od exitu Fiera-Stalingrado z mestského obchvatu, parkovanie na hotelovom parkovisku je zdarma. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet. Cena za pobyt je doslova šokujúca – za dvojlôžkovú izbu Basic zaplatíte od 32€/noc.

Ďalším skvelým hotelom s férovými cenami je Hotel Imperial. 3 hviezdičky, poloha 4 km od historického centra mesta. Moderná budova, hotel je kompletne odhlučnený. Samozrejmou súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa a LCD televízor. Hoteloví hostia majú k dispozícii wellness centrum a posilňovňu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Za noc pre dvoch zaplatíte už od 45€ a v cene sú aj raňajky.

Bližšie k centru sa nachádza Hotel Holiday. 3 hviezdičky, poloha medzi železničnou stanicou a historickým centrom. Pohodlné izby s výhľadom na mesto. Wi-Fi aj parkovanie sú spoplatnené. Za noc v izbe pre dvoch zaplatíte od 55€, raňajky sú v cene.

Ak sa chcete ubytovať v kvalitnom hoteli pri letisku (vzdialenosť len 1 km), jednou z možností je Sheraton Bologna Hotel & Conference Center. Zasadený do príjemného prostredia, obklopený záhradou. Klimatizované izby s vlastnými kúpeľňami. Pre hostí je k dispozícii posilňovňa. Bezplatné parkovanie, Wi-Fi je však spoplatnené. Dvojlôžková izba stojí od 70€/noc, raňajky nie sú v cene.

Bologna ponúka množstvo hotelov s dobrými službami za veľmi nízke ceny. Aj počas hlavnej sezóny tu nie je problém zohnať výhodné ubytovanie. Ak máte skúsenosti s niektorým z miestnych hotelov, neváhajte ich napísať nižšie do komentárov.

551784_dome_in_bologna

Objednať ubytovanie v Bologni!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *