Bochum

Publikované jún 1, 2013 v kategórii Nemecko

Bochum

Nemecké veľkomesto na východe krajiny. Nachádza sa v republike Severné Porýnie-Vestfálsko. Prvá oficiálna zmienka o Bochume pochádza z roku 1041. Počas druhej svetovej vojny bol niekoľkokrát bombardovaný a utrpel výrazné škody.

Po druhej svetovej vojne sa z mesta stalo centrum kultúry a vzdelania, mesto sa taktiež preorientovalo z priemyslu na služby. Bochum bol známy automobilovým priemyslom, ktorý však taktiež začal upadať.

Medzi zaujímavé pamiatky patria napríklad dva stredoveké hrady, ktoré sa nachádzajú pri rieke Ruhr. Najvýznamnejšou miestnou náboženskou stavbou je Kostol sv. Alžbety.

Letenky do Bochumu si nekúpite, najbližšie letisko je v Düsseldorfe. Nachádza sa vo vzdialenosti vyše 40 km.  Do Bochumu sa z neho dostanete priamym vlakovým spojom, lístok stojí okolo 11€.

Nocľah poskytujú desiatky rôznych ubytovacích zariadení, ich ceny sú väčšinou priaznivé. Populárnym hotelom je Ramada Hotel Bochum. Vynikajúca poloha – pár krokov od koncertnej haly Starlight Express a výstaviska RuhrCongress. 4 hviezdičky, moderné a elegantné izby. Domáce aj medzinárodné špeciality ponúka hotelová kuchyňa, hostia majú k dispozícii saunu. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi, parkovanie je však zdarma. Za noc pre dve osoby zaplatíte od 72€.

Najlepšie hodnoteným hotelom v meste je Claudius Hotel. Nájdete ho v centrálnej, avšak tichej časti Bochumu. Moderný hotel, štýlovo a farebne zariadené izby. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (6€/deň). Raňajky sú v cene pobytu. Dvojlôžková izba stojí už od 89€.

Pomerne dobré hodnotenia dostáva ibis Bochum Zentrum. Ako už vyplýva z názvu, nájdete ho v centre mesta, 200 metrov od hlavnej stanice. Veľké a klimatizované izby, súčasťou je vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov. Raňajky sú dostupné už od 4:00 do 12:00. Pripojenie na internet je dostupné iba vo verejných priestoroch. Spoplatnené parkovisko (4€/deň).

Ak ste už navštívili niektorí z hotelov v Bochume, neváhajte napísať Vaše skúsenosti nižšie do komentárov.

Glocke_Bochumer_Verein_Rathaus_Bochum

Objednať ubytovanie v Bochume!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *