Biograd na Moru – biele mesto na mori

Publikované aug 11, 2013 v kategórii Chorvátsko

Biograd na Moru – biele mesto na mori

Biograd na Moru je prístavné mestečko na juhozápadnom pobreží Chorvátska. Vďaka prímorskej polohe a miestnym plážam je počas leta obľúbenou turistickou destináciou.

Názov mesta znamená v preklade „Biele mesto na mori“. Jeho dejiny sa začali písať v 10. storočí. O veľkom historickom význame svedčí fakt, že slúžil ako hlavné mesto miestnych kráľov a biskupov. Počas svojej histórie bol viackrát ťažko poškodený a vypálený. Biograd na Moru bol naposledy bombardovaný medzi rokmi 1991 až 1993, počas útokov srbských jednotiek.

O pláže v oblasti nie je núdza, tie najkrajšie sú však na protiľahlom ostrova. Pláž v Tkone je tvorená prevažne pieskom a drobnými kamienkami. Je obľúbená kvôli malej obsadenosti bohatému podmorskému svetu, ktorý je ideálny pre potápačov. Piesočnaté pláže sú aj na ostrove Vrgáda. Z Biogradu sem každý deň jazdí linková loď Vrgadinka.

Najbližšie letisko sa nachádza v Zadare vo vzdialenosti 28 km. Využívajú ho najmä nízkonákladovky počas letnej sezóny.

Šou zmrzlinára v Biograde na Moru

Rast cestovného ruchu v Biograde na Moru sa začal po 1. svetovej vojne. Prvý hotel bol postavený v roku 1935, dnes je ponuka ubytovania oveľa širšia. V rezervačnom systéme si môžete vybrať spomedzi desiatok miestnych ubytovacích zariadení.

Lacné ubytovanie v Biograde na Moru poskytuje Apartments Radulović. 2 hviezdičky, poloha 450 metrov od pláže. Trochu nevýhodná je poloha od centra mesta, ktoré je vzdialené vyše 2 km. Súčasťou apartmánov je vlastná kúpeľňa a kuchynka, všetky majú vlastný balkón. Niektoré sú aj klimatizované. Najbližšie potraviny sú vzdialené len pár desiatok metrov, v blízkosti je aj reštaurácia. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. V areáli je príjemná záhrada, v ktorej je možné grilovať. Izba pre dvoch stojí od 45€/noc.

Najlepšie hodnotenia spomedzi miestnych ubytovacích zariadení majú štvorhviezdičkové chatky Mobile Homes Soline. Nachádzajú sa priamo pri pláži v rezorte Camp Soline, 2 km od centra mesta. Každá z chatiek má vlastnú kuchyňu, kúpeľňu a balkón. V areáli sa nachádza reštaurácia. Bezplatné parkovanie, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi (4€/hodina). Chatka pre štyri osoby stojí od 165€/noc.

Poznáte hotely a apartmány v Biograde na Moru? O svoje skúsenosti sa neváhajte podeliť v komentároch nižšie.

biograd09_014

Objednať ubytovanie v Biograde na Moru!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *