Bielefeld

Publikované jún 5, 2013 v kategórii Nemecko

Bielefeld

Mesto v spolkovej nemeckej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Staré historické mesto a nové mesto od seba oddeľuje Teutoburský les.

Bielefeld sa stal terčom internetových vtipov, keď sa rozšírila fáma o tom, že v skutočnosti neexistuje a je vymyslený ako spiknutie proti celému svetu.

V Bielefelde nenájdete žiadne medzinárodné letisko, používajú sa 3 letiská v blízkosti – Hannover, Paderborn/Lippstadt a Münster/Osnabrück.

Nachádza sa tu množstvo pamiatok, symbolom mesta je Hrad Sparrenburg. Bol postavený v polovici 13. storočia. Veža (37 metrov vysoká) a katakomby sú otvorené pre verejnosť.

Bielefeld síce nepatrí medzi klasické turistické destinácie, s ubytovaním tu však určite nebudete mať problém. Cez rezervačný systém si môžete vybrať spomedzi desiatok rôznych ubytovacích zariadení.

Promo video o Bielefelde

Najlepšie hodnotený je Mercure Hotel Bielefeld City. 3 hviezdičky, poloha v centre mesta. Klimatizované a pohodlné izby s vlastnou kúpeľňou. V hotelovej reštaurácii s terasou Vám radi pripravia tradičné regionálne špeciality, pre hostí je k dispozícii aj bar. Nevýhodou sú ceny. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte od 107€. Je to trochu moc vzhľadom na fakt, že ide o trojhviezdičkový hotel. Raňajky, pripojenie na internet a parkovanie sú bohužiaľ spoplatnené.

V starom meste sa nachádza štvorhviezdičkový Ravensberger Hof Bielefeld. Moderný a príjemný dizajn, pozitívne hodnotenia hostí. Aj tu sú však spoplatnené raňajky, internet aj parkovanie. Cena za noc od 90€ (izba pre dvoch).

Máte skúsenosti s hotelmi v Bielefelde? Môžete sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

Bielefeld_Ravensberger_Spinnerei_2

Objednať ubytovanie v Bielefelde!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *