Bern

Publikované máj 27, 2013 v kategórii Švajčiarsko

Bern

Hlavné mesto Švajčiarska je pomenované podľa medveďa. Tento symbol mesta nájdete všade, je vyobrazený na mestskom erbe. Živých medveďov tu môžete vidieť v populárnej turistickej atrakcii Bärengraben (výbeh medveďov) pri moste Nydeggbrücke.

Bern leží na rieke Aare. Môžeme ho považovať za multikultúrne mesto, patrí však medzi menšie hlavné mestá, žije tu len okolo 130 000 obyvateľov.

Staré mesto je zaradené v zozname UNESCO. Určite sa oplatí vidieť Münster Cathedral – najväčší kostol vo Švajčiarsku. Významnou pamiatkou je aj veža Zytgloggeturm s orlojom.

Letisko Bern sa nachádza 9 km od mesta. Ide o malé letisko, v posledných rokoch však zaznamenáva rast objemu prepravy.

Dopravná infraštruktúra je na dosť dobrej úrovni, verejná doprava obsahuje električky, autobusy, trolejbusy. Je tu mnoho taxislužieb, ich ceny sú však prehnane vysoké.

Rezervačný systém ponúka niekoľko desiatok výsledkov pre vyhľadávanie ubytovacích zariadení v meste Bern. Pripravte sa na vysoké ceny miestnych hotelov.

5 turistických atrakcií v Berne, ktoré sa oplatí vidieť

Ak potrebujete lacné ubytovanie v Berne, jednou z možností je Bern Backpackers Glocke. Má výhodnú polohu v centre, nachádza sa v historickej budove pri spomínanej veži Zytgloggeturm. Na hlavnú železničnú stanicu sa dostanete za 10 minút. Ako už vyplýva z názvu, ide o hostel pre „batôžkárov“. Celý areál je nefajčiarsky, vo verejných priestoroch je bezplatné Wi-Fi pripojenia a plne vybavená kuchynka. Cena za lôžko v šesťmiestnej nocľahárni je 30€.

Pobyt v nocľahárni s cudzími ľuďmi však nemusí vyhovovať každému. Ubytovanie v súkromí ponúka štvorhviezdičkový Best Western Hotel Bern. Nájdete ho v centre mesta na adrese ulici Zeughausgasse, hneď pri veži Zytgloggeturm. Cena za ubytovanie v dvojlôžkovej izbe začína od 185€. Hotel má pozitívne hodnotenia, niektorí zákazníci sa sťažovali na malé izby a tenké steny.

Bern ponúka pre náročnejších návštevníkov množstvo hotelov s piatimi hviezdičkami. Cena za noc v izbe pre dvoch tu väčšinou neklesne pod 300€.

Vynikajúce hodnotenia má Hotel Schweizerhof Bern & THE SPA. Luxusný hotel s elegantným dizajnom, poloha v centre mesta. Súčasťou areálu je rozsiahle wellness centrum na vysokej úrovni. Súčasťou izieb sú veľké kúpeľne (veľmi dobre vybavené). Hlavná železničná stanica je pár krokov od hotela, k miestnym atrakciám a pamiatkam sa ľahko dostanete pešo. Bezplatné Wi-Fi pripojenie a minibar. Cena dvojlôžkovej izby Standard od 365€.

643718_63088611

Objednať ubytovanie v Berne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *