Berlín

Publikované apr 11, 2013 v kategórii Nemecko

Berlín

Hlavné mesto Nemecka. Druhé najľudnatejšie mesto Európy (po Londýne). Veľmi významné mesto. Stredisko kultúry, politiky, hospodárstva.

Z veľkej časti zničené počas druhej svetovej vojny. Silné bombardovanie a ostreľovanie zničilo až 40% obytnej plochy Berlína. Mesto bolo počas studenej vojny medzi rokmi 1961 až 1989 rozdelené Berlínskym múrom na 2 časti. Napriek spomínanému bombardovaniu a zničeniu podstatnej časti mesta je Berlín medzi turistami vyhľadávanou lokalitou, je tu veľké množstvo múzeí, divadiel, katedrál. Vzdelanie tu poskytuje veľa univerzít.

Možnosť ubytovania ponúkajú rôzne hotely v Berlíne. Osobne ma zaujal veľký rozdiel medzi cenami hotelov v Berlíne a v Mníchove. Kým v Mníchove zaplatíte za noc pre 2 osoby v priemere 185€, v Berlíne je to len 110€. Je tu aj niekoľkonásobne vyššia ponuka – cez najväčší rezervačný online systém si môžete „booknuť“ vyše 900 rôznych zariadení.

Kvalitu za dostupnú cenu nájdete v Ramada Hotel Berlin-Alexanderplatz. 4 hviezdičky, dobrá dostupnosť z diaľnice, veľmi dobrá poloha priamo v centre mesta, 3 minúty chôdze od námestia Alexanderplatz. Nie príliš priestranné izby, avšak útulné. Čistý a moderne zariadený interiér. Zástavka električky je vzdialená pár desiatok metrov chôdze od hotela, výborné dopravné spojenie do celého mesta. Na izbách bezplatné káblové pripojenie na internet, vo verejných priestoroch aj Wi-Fi pripojenie. Spoplatnené parkovanie (20€/deň). Chutné raňajky vo forme bufetových stolov v cene, bohatý výber. Pohodlné postele. Zaslúžené 4 hviezdičky, odporúčame. V čase našej návštevy sa cena pohybovala od 80€ za izbu pre 2 osoby (akcia).

Nájsť v Berlíne hotel s piatimi hviezdičkami nie je veľký problém – je ich tu viac než dosť. Práve preto si môžete byť istý, že v čase Vášho plánovaného pobytu si môžete nájsť minimálne jeden v akciovej ponuke za perfektnú cenu. Tie sa na stránkach rezervačných systémov objavujú dosť často – treba to sledovať.

Promo video o Berlíne

Jedným z týchto hotelov je napríklad Grand Hotel Esplanade Berlin. 5 hviezdičiek a izba pre 2 osoby v akciovej ponuke len za 89€. Hotel má vynikajúce hodnotenia. Dobrá poloha – o pár stoviek metrov ďalej nájdete berlínsky park Tiergarten, v blízkosti sú aj nákupné štvrte a napríklad Postupimské námestie. Elegantný a moderný dizajn, panoramatické okná, veľké a pekné kúpeľne. Krytý hotelový bazén, sauny, posilňovňa. Niekoľko barov a reštaurácii. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi, za parkovanie na hotelovom parkovisku si taktiež budete musieť zaplatiť.

Aj niekoľko ďalších hotelov ponúka päťhviezdičkové ubytovanie za ceny len okolo 100€. Dokonca aj „značkové“ hotely ako Hilton Berlin alebo Kempinski Hotel Bristol Berlin.

Nepotrpíte si na luxus a zvolíte si skôr lacné ubytovanie v Berlíne? Berlínske hostely a lacnejšie hotely sú iba malou záťažou pre Vašu peňaženku. Medzi najlacnejšie patrí Generator Berlin. 1 hviezdička, hneď pri vlakovej stanici, pomerne dobrá poloha. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Vlastné alebo spoločné kúpeľne. Pravidelné konanie rôznych akcií a zábavného programu v priestoroch baru hostela (v noci tu môže byť trochu hluk). Príjemný personál. Priaznivé hodnotenia od návštevníkov. Jednoduché raňajky. Za izbu pre 2 osoby s vlastnou kúpeľnou zaplatíte od 25€ na noc – veľmi výhodné.

Berlín ma v súčastnosti 2 používané medzinárodné civilné letiská – Tegel (čoskoro ho zatvoria) a Schönefeld. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza MEININGER Hotel Berlin Airport. 3 hviezdičky, moderné izby. Klíma, TV, bezplatné Wi-Fi, pekne zariadená kúpeľňa. Spoplatnené súkromné parkovisko sumou 8€/deň. Medzi letiskom a hotelom jazdí kyvadlová doprava, počas raňajok môžete sledovať v jedálni aktuálne info o letoch. Veľmi pozitívne hodnotenia. Výhodná ponuka – v akcii sa dá rezervovať dvojlôžková izba len za 36€.

Ceny hotelov sa veľmi prudko menia podľa dátumu pobytu. Je dobré si vyhľadať a rezervovať hotel v predstihu.

1155777_gold

Objednať ubytovanie v Berlíne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. istu dobu som tu zil, podarilo sa mi zohnat zariadeny mensi byt za 350e/mesiac aj s poplatkami a energiami… zaujimave je, ze sa tu zije pomerne lacno (ak to porovnam s inymi europskymi velkomestami), odporucam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *