Beauvais je známe najmä vďaka letisku

Publikované máj 9, 2014 v kategórii Francúzsko

Beauvais je známe najmä vďaka letisku

Francúzske Beauvais asi nie je zrovna mestom, kam by ste sa vybrali len tak na výlet. Nepatrí medzi extra výnimočné a významné mestá, nachádza sa tu len niekoľko pamiatok (jedna je dokonca na zozname UNESCO).

Napriek tomu prejdú cez mesto a okolie milióny turistov ročne. V blízkosti 3 km od mesta je totiž letisko, ktoré využívajú nízkonákladové aerolínie (hlavne Ryanair) na prepravu do Paríža (vzdialený 90 km od letiska).

Ako sa dostať z letiska do Beauvais?

Beauvais má vďaka rýchlovlakom výborné priame spojenie s Parížom. Väčšina nízkonákladoviek sem lieta v pomerne „zlých“ časoch, napríklad neskoro večer. Aj napriek tomu sa nemusíte obávať, že by sa Vám už vlak nepodarilo chytiť – vo väčšine prípadov sa to podarí.

Časť turistov sa rozhodne využiť fakt, že je v blízkosti Beauvais a navštívi ho aspoň na jednu noc. Medzi letiskom a mestom premáva pravidelná autobusová kyvadlová doprava. Má 12 zastávok – v centre, pri hoteloch a pri železničnej stanici. Cenovo výhodná je aj linka autobusu číslo 12, ktorá spája letisko s historickým centrom Beauvais. Za lístok zaplatíte menej ako 1€.

Tipy na významné pamiatky

Najvýznamnejšou pamätihodnosťou v Beauvais je jednoznačne katedrála svätého Petra. Začala sa stavať v 13. storočí na pozostatkoch kostola, ktorý bol zničený požiarom v roku 1225. Beauvais patrilo v týchto stredovekých časoch medzi najbohatšie mestá krajiny, čo sa malo prejaviť aj na veľkolepej stavbe. Tá sa však neobišla bez problémov. V roku 1284 sa zrútil chór, v roku 1573 došlo k zrúteniu veže, ktorá zároveň poškodila katedrálu. Je zaklenutá najvyššou gotickou klenbou na svete, k jej úplnej dostavbe však nikdy nedošlo. Vstup je bezplatný.

Prezrite si katedrálu na videu

Kde sa ubytovať?

Prinášame dva tipy na overené ubytovacie zariadenia. Prvý je pre tých, ktorí sa chcú čo najbližšie k letisku (v obci Tillé). Druhý tip je hotel priamo v Beauvais. Kompletný prehľad ubytovania si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov.

Tipy na ubytovanie

Len 800 metrov od letiska leží malý príjemný penzión Au Nid de Tillé. Pozitívne ohlasy, výborná atmosféra, výhodné ceny, milá majiteľka. Zariadenie obklopuje záhrada. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Izby majú vlastnú TV s DVD prehrávačom, kúpeľňa je spoločná. Aktuálne ceny a hodnotenia predošlých hostí si zobrazíte kliknutím na názov penziónu.

5 km od letiska nájdete v centre mesta Hôtel Victor. Je situovaný 600 metrov od železničnej stanice a 200 metrov od katedrály, v blízkosti sú aj ďalšie pamiatky. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené raňajky. Súčasťou útulných izieb je TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa. Možnosti rezervácie a fotky hotela si neváhajte prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

beauvais_nave

Objednať ubytovanie v Beauvais!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Zapísané miesto na zozname v Unesco.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *