Čo potrebujete vedieť o Bazileji?

Publikované sep 28, 2013 v kategórii Švajčiarsko

Čo potrebujete vedieť o Bazileji?

Švajčiarske mesto, nachádzajúce sa v severnej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Nemeckom a Francúzskom. Bazilej sa počtom obyvateľov radí k najväčším mestám vo Švajčiarsku. Vzbudzuje dojem bohatého a vyspelého mesta.

Bazilej leží na rieke Rýn. Vďaka výhodnej polohe je už od nepamäti významným dopravným uzlom, je taktiež dôležitým priemyselným a obchodným centrom.

Bazilejské letisko

Miestne letisko nesie názov Bazilej-Mulhouse-Freiburg a patrí medzi svetové unikáty. Prevádzkujú ho totiž spoločne dve krajiny – Francúzsko a Španielsko. Od mesta je vzdialené len približne 6 km. Premávajú sem aj niektoré nízkonákladové spoločnosti.

Chystáte sa sem zavítať ako turista? Ak chcete ušetriť, kúpte si kartu BaselCard. Držitelia karty sú oprávnení napríklad k bezplatnému vstupu do viac ako 80 múzeí a miestnej ZOO. Prečítajte si ďalšie výhody karty na oficiálnej stránke mesta.

Doprava v meste

Mesto má vybudovanú kvalitnú sieť verejnej dopravy, najčastejšie sa využívajú električky. Tie sú cenovo dostupné, čisté a spoľahlivé. V historickej časti mesta (nie je príliš rozsiahla) sa pokojne môžete pohybovať aj pešo, väčšina pamiatok a turistických atrakcií je v pešej dostupnosti.

Pamiatky v Bazileji

Bazilejská radnica sídli v krásnom renesančnom paláci, ktorý je aj v dnešnej dobe využívaný mestským úradom. Je prístupná aj turistom.

V Bazileji sa nachádza aj najstaršia švajčiarska univerzita. Universität Basel bola otvorená v roku 1460 a dodnes patrí medzi najvýznamnejšie univerzity v krajine. Kedysi tu prednášal napríklad Friedrich Nietzsche.

Promo video mesta Bazilej

Lákadlom pre turistov sú rímske ruiny Augusta Raurica, ktoré sa zachovali z dôb pred našim letopočtom. V okolí je možné navštíviť múzeum, divadlo a niekoľko chrámov.

Výber vhodného ubytovania

Bazilej je strediskom obchodu, obsadenosť hotelov býva počas pracovného týždňa pomerne vysoká. Cez víkendy spolu s obsadenosťou klesne aj cena, hotely zvyčajne ponúkajú na pobyty zľavu približne 10%. Vynikajúce ponuky si môžete vyhľadať na stránkach rezervačného systému.

V meste sa často konajú medzinárodné veľtrhy (najznámejšie sú BaselWorld a ArtBasel). Počas nich je o ubytovanie v Bazileji obrovský záujem a preto môžu byť miestne ubytovacie zariadenia vypredané. Plné sú aj počas sviatkov Fastnacht. Odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom predstihu.

Tipy na hotely

Ceny ubytovania v bazilejských hoteloch sú pomerne vysoké. Väčšina hotelov vo Švajčiarsku sa vyznačuje vyššími cenami, ale zároveň prvotriednou kvalitou. Ponúkame tipy na hotely, ktoré si môžete pohodlne rezervovať cez rezervačný systém.

Hotel City Inn patrí medzi cenovo dostupnejšie hotely. Nachádza sa v centre mesta, medzi návštevníkmi je veľmi obľúbený. V pešej dostupnosti sú rôzne turistické atrakcie, napríklad múzeá a divadlá. Klimatizované a odhlučnené izby sú štýlovo zariadené moderným nábytkom s príjemnými farbami. Samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa so sušičom vlasov. Hotel má dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti je autobusová zastávka a hlavná vlaková stanica. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Parkovanie a raňajky sú spoplatnené. Dvojlôžkovú izbu je možné rezervovať už od 85€/noc.

Ak chcete spoznať Bazilej čo najlepšie, výhodou voľbou môže byť ubytovanie v historickom starom meste. Priamo tu sa nachádza dvojhviezdičkový Hotel Rochat, ktorý má medzi návštevníkmi veľmi pozitívne ohlasy. Rôzne významné pamiatky sú v pešej dostupnosti, v bezprostrednej blízkosti je napríklad univerzita. Bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Parkovanie a raňajky sú spoplatnené. Nocľah pre dve osoby stojí od 93€.

Ak ste sa už niekedy ubytovali Bazileji, neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť v komentároch pod článkom.

basel-town-4-622162-m

Objednať ubytovanie v Bazileji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *