Bari

Publikované jún 11, 2013 v kategórii Taliansko

Bari

Prístavné a univerzitné mesto na juhu Talianska. Bari je hlavné mesto regiónu Apúlia, rozkladá sa na pobreží Jadranského mora.

Bari je multikultúrne mesto, plné protikladov. Má pestrú architektúru aj zloženie obyvateľstva. Je taktiež dôležitým miestnym ekonomickým centrom.

Tak ako býva zvykom v talianských mestách, aj tu v doprave dominuje chaos. Neodporúča sa jazdiť po meste autom, ulice sú preplnené a zaparkovať môže byť veľký problém. Lístky na verejnú dopravu si môžete zakúpiť v miestnych stánkoch a trafikách, alebo priamo u vodiča. Lacnejšie sú v stánkoch, 75-minútový lístok tam stojí menej ako euro.

Letisko Karol Wojtyla je pomenované po pápežovi (Ján Pavol II.), nachádza sa 8 km od centra mesta. Využívajú ho aj nízkonákladové spoločnosti – napríklad Wizz Air, easyJet, Ryanair. Hneď pri terminále je autobusová zastávka, do mesta sa dostanete rýchlo a pohodlne linkou 16. Jej konečná zastávka je priamo v centre Bari.

Snáď žiadny turista nevynechá pri svojej návšteve historické centrum mesta, ktoré je plné úzkych uličiek s romantickými zákutiami. Patrónom mesta je sv. Nicolas, je po ňom pomenovaná katedrála, ktorá je jednou z najdôležitejších pamätihodností v meste. Oplatí sa navštíviť aj Baziliku sv. Sabiny, alebo napríklad pevnosť Castello Svevo.

Promo video o Bari

Ubytovanie v centre mesta je trochu drahšie. Ak však hľadáte kvalitné ubytovanie so skvelou polohou, ideálnou možnosťou je Oriente Hotel. 4 hviezdičky, pozitívne hodnotenia hostí. Hotel sídli v impozantnej historickej budove, ktorá prešla kompletnou rekonštrukciou. Historické centrum mesta je vzdialené 5 minút chôdze. Nevýhodou je spoplatnené parkovanie a Wi-Fi pripojenie, raňajky sú však v cene pobytu. Profesionálny personál Vám ochotne pomôže s čímkoľvek – napríklad zabezpečí požičanie auta. Zo strešnej terasy je krásny výhľad na mesto. Za nocľah tu zaplatíte od 134€/noc (dvojlôžková izba).

Ak zháňate skôr lacné ubytovanie v Bari, lepšou voľbou je nocľah v B&B zariadeniach a penziónoch. Aj v nich však bežne za noc zaplatíte 40-50€.

Pozitívnymi recenziami od hostí sa môže pýšiť aj Hotel Moderno. Má 3 hviezdičky, svoju históriu začal písať už v roku 1931. Nájdete ho v univerzitnej časti mesta, v blízkosti sa nachádza železničná stanica Bari Centrale. Priestranné a klimatizované izby. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (15€/deň). Raňajky (croissant a káva) sú v cene pobytu. Cena za noc pre dve osoby začína na 85€.

529046_castle_door

Objednať ubytovanie v Bari!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *