Overené ubytovanie v aquaparku v Bešeňovej a okolí

Publikované máj 1, 2016 v kategórii Slovensko

Overené ubytovanie v aquaparku v Bešeňovej a okolí

Liptovský región je okrem iného i tým, že sa tu nachádzajú dva najväčšie slovenské aquaparky – Aquapark Tatralandia a GINO Paradise Bešeňová. Pre mnohých turistov sú pri pobyte v okolí povinnou zastávkou.

Dnes si povieme o možnostiach ubytovania v blízkosti aquaparku v Bešeňovej. Niektorým návštevníkom sa totiž páči až tak, že sa tu rozhodnú stráviť jednu alebo viacero nocí.

Krátky popis a moja návšteva

O poslednej návšteve v auguste 2013 som písal na konci tohto článku (je tam i pár fotiek). Až teraz si uvedomujem, že zmienka o Bešeňovej mohla vyznieť pomerne negatívne. To však nekorešponduje s realitou, keďže som sa tu napriek preplnenosti (v hlavnej letnej sezóne je tu vždy kopa ľudí) a výberu zlého stravovacieho zariadenia (fastfood vo vnútri) cítil veľmi dobre.

GINO Paradise ponúka vstupné sa rôzne ceny, základný trojhodinový vstup pre dospelého stojí 11€. Kompletný cenník nájdete na oficiálnom webe.

Tešiť sa môžete na množstvo tobogánov a bazénov (vnútorné i vonkajšie, otvorené celoročne), ktoré zásobuje voda z prameňa v hĺbke 1987 metrov. Pri vyvretí má až 61°C, v bazénoch je ochladená na 27–36°C, má priaznivé účinky na rôzne ochorenia. Okrem iného tu nájdete aj rôzne sauny a wellness zónu.

Ubytovanie priamo v areáli

Nocľah v Bešeňovej má okrem blízkosti vodného sveta i niekoľko ďalších výhod, neďaleko sú totiž ďalšie vyhľadávané atrakcie. Liptovská Mara je od obce vzdialená 6 km, lyžiarske stredisko v Jasnej je vo vzdialenosti 20 km. Niektoré ubytovacie zariadenia sa nachádzajú priamo v areáli GINO Paradise Bešeňová. Za takúto výhodnú polohu si však budete musieť priplatiť – penzióny mimo areálu sú totiž lacnejšie. Ak Vás neodradí ani vyššia cena, skúste napríklad štvorhviezdičkové Apartman Nellinka. O zakúpení vstupu do aquaparku za zníženú cenu sa môžete informovať na recepcii, ktorá funguje nepretržite. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet i parkovanie. Ubytovať sa môžete v štúdiách s plne vybavenou kuchynkou. Nechýba ani kúrenie, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Osobne však odporúčam zariadenia spomínané nižšie.

Apartmány v okolí aquaparku

Osobne by som pri pobyte v Bešeňovej volil dvojhviezdičkové Apartmány Dreams – skvelé hodnotenia a veľmi férové ceny. Poloha 500 metrov od aquaparku (ubytovaní hostia majú zľavu), v okolí je reštaurácia a obchod s potravinami. Zariadenie obklopuje záhrada s letnou terasou a grilom. Samozrejmosťou je bezplatné parkovanie i pripojenie na internet v celom areáli. Predchádzajúci hostia chvália tichú polohu pri kaštieli, milý personál, krásne a čisté izby. Odporúčam kliknúť na názov apartmánov a prezrieť si všetky recenzie spolu s fotkami. Priestranné apartmány majú zariadenú kuchyňu s jedálenským kútom, kúpeľňu so sušičom vlasov a TV.

Zábery z aquaparku

Vynikajúcou voľbou je i River Cottage Bešeňová, situovaný len pár metrov od aquaparku. V blízkosti je i reštaurácia a obchod s potravinami. Súčasťou záhrady je terasa a gril. Bezplatné Wi-Fi i parkovanie. Apartmány sú veľmi priestranné, ubytovať sa tu môže 6 ľudí. Ich súčasťou je viacero spální, kompletne vybavená kuchynka s jedálňou, obývačka s TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa so sprchovým kútom a drevený nábytok. Okrem výbornej polohy si predošlí návštevníci pochvaľujú i mimoriadne milú domácu, čistotu a pohodlie. Aktuálne ceny a možnosti rezervácie si neváhajte zobraziť kliknutím na názov zariadenia.

2-073

Objednať ubytovanie v Bešeňovej!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *