Ankara

Publikované júl 22, 2013 v kategórii Turecko

Ankara

Hlavné mesto Turecka, druhé najväčšie v krajine (po Istanbule). Ankara je veľmi staré mesto, pravdepodobne bola založená už v 12. storočí pred Kristom.

Dnes je z nej moderné a dôležité obchodné centrum, ktoré obýva viac ako 4 milióny obyvateľov. Preteká ňou rieka Sakarya. Nachádza sa v oblasti, ktorá patrí medzi najsuchšie v krajine.

Letisko Ankara-Esenboga sa nachádza 28 km od centra mesta. Doprava z letiska do Ankary taxíkom stojí okolo 18€, autobusom približne 5€.

Ubytovanie v Ankare je možné rezervovať pohodlne prostredníctvom rezervačného systému, ktorý má v ponuke množstvo miestnych ubytovacích zariadení. V Ankare nájdete jednoduché hostely, ale aj prvotriedne päťhviezdičkové hotely.

Pokiaľ hľadáte lacné ubytovanie v hosteloch, odporúčame navštíviť server HostelWorld. Nájdete tu konkrétne hostely po celom svete, pri všetkých sa nachádzajú hodnotenia od ich hostí, ktoré môžu byť veľmi nápomocné pri výbere pobytu.

Pozitívne hodnotenia má Deeps Hostel, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Má dobré napojenie na verejnú dopravu, v blízkosti sa nachádza vlaková stanica. Okrem toho sú blízko aj rôzne reštaurácie, bary a obchody. Izby majú výhľad do záhrady, hostia môžu využiť spoločnú kuchyňu a jedálne. Kúpeľne sú taktiež spoločné. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Ochotný personál hovoriaci viacerými jazykmi vie pomôcť napríklad s organizáciou výletov a zabezpečením lístkov na miestne atrakcie. Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí od 28€, za lôžko v spoločnej nocľahárni zaplatíte od 11€.

Zaujímavé video o Ankare

Pozitívnymi recenziami od hostí sa môže pochváliť aj King Hotel Guvenlik, ktorý sa taktiež nachádza v centre mesta, 30 km od letiska. Pre hostí ponúka napríklad vonkajší bazén a posilňovňu. Izby sú moderné a klimatizované, niektoré majú aj vlastnú kuchynku. Každé ráno sa podávajú bufetové raňajky (v cene pobytu). V hotelovej reštaurácii sa pripravujú obedy a večere, ktoré pozostávajú z tradičných tureckých špecialít. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izba pre dvoch stojí od 70€/noc.

Ak máte skúsenosti s hotelmi v Ankare, neváhajte sa o ne podeliť s ostatnými v komentároch pod článkom.

656522_atakule

Objednať ubytovanie v Ankare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *