Talianska Alba Adriatica je známa krásnou plážou

Publikované jún 12, 2014 v kategórii Taliansko

Talianska Alba Adriatica je známa krásnou plážou

Menšie turistické letovisko v regióne Abruzzo na východnom pobreží Talianska. Alba Adriatica je známa ako jedna zo „siedmych sestier“, čo je prezývka pre sedem prímorských mestečiek v provincii Teramo.

Ďalšou prezývkou je „Spiaggia d’argento“, čo v preklade znamená strieborná pláž. Mesto si ju vyslúžilo za krásnu pláž a vysokú úroveň služieb. Takmer každoročne je ocenená tzv. modrou vlajkou.

Skvelé podmienky na kúpanie

V prvej polovici 20. storočia bolo morské pobrežie úplne prázdne. V druhej polovici sa začali otvárať prvé hotely a cestovný ruch začal pomaly rásť. Priezračné more a piesočnaté pláže si získali priazeň dovolenkárov, ktorých sem počas letnej sezóny prídu desiatky tisíc.

HD zábery z mesta a pláže

Alba Adriatica má jednu z najkrajších pláží v regióne. Na pobreží Jadranského mora sa rozprestiera 3 km dlhá a viac ako 100 metrov široká pláž s pozvoľným vstup do mora, vhodná aj pre deti a neplavcov. Obklopuje ju promenáda s bujnou vegetáciou, vidieť tu môžete napríklad palmy, borovice, oleandre. Je ideálna na večernú romantickú prechádzku, počas ktorej môžete zavítať do niektorého z tradičných talianskych podnikov, alebo si vychutnať chutnú zmrzlinu z miestnych stánkov. Za ďalšími plážami sa môžete vybrať do okolitých letovísk, napríklad do obľúbeného San Benedetto del Tronto (vzdialené zhruba 20 km).

2 tipy na ubytovacie zariadenia

Priamo na pobreží sa nachádza trojhviezdičkový Hotel President, ktorý sa môže pochváliť vlastnou súkromnou plážou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu je plná penzia. V reštaurácii sa podávajú regionálne špeciality, raňajky si môžete vychutnať na terase s panoramatickým výhľadom. Výhľad na more majú aj všetky ubytovacie jednotky, ktoré sú samozrejme klimatizované. Ich súčasťou je balkón, TV a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Aktuálne ceny ubytovania si prezriete kliknutím na názov hotela.

Veľmi dobré hodnotenia má aj trojhviezdičkový Hotel Ristorante Casa Rossa spravovaný rodinou. Do centra mesta a k plážam sa dostanete krátkou jazdou autom, hotel je situovaný v blízkosti diaľnice A14. Súčasťou areálu je hotelová reštaurácia s typickou kuchyňou regiónu Abruzzo. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Klimatizované izby sú vybavené dreveným nábytkom a kúpeľňou, nechýba ani TV s plochou obrazovkou. Niektoré ubytovacie jednotky majú aj vlastnú kuchynku. Ak si chcete prečítať recenzie predošlých návštevníkov, kliknite na názov hotela vyššie.

731648

Objednať ubytovanie v Alba Adriatica!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *