Aachen

Publikované aug 1, 2013 v kategórii Nemecko

Aachen

Nemecké kúpeľné mesto, nachádzajúce sa v blízkosti hranice s Belgickom a Holandskom. Aachen je významný z historického hľadiska, prebehla tu korunovácia tridsiatich nemeckých kráľov.

Mesto je známe aj Aachenskou univerzitou, ktorá sa radí medzi najlepšie vysoké školy v krajine. Aachen stratil na svojej kráse počas 2. svetovej vojny. Po ťažkom poškodení bol dobytý americkým vojskom.

Napiek tomu sa zachovali rôzne pamiatky. Jednou z najvyhľadávanejších je Aachenský dóm, ktorý sa dostal aj na zoznam UNESCO. Oplatí sa vidieť aj mestskú radnicu zo 14. storočia a stredoveký dom s názvom Grashaus, v ktorom momentálne sídli mestský archív.

Už na začiatku sme spomenuli, že Aachen je kúpeľné mesto. Vďaka prítomnosti termálnych prameňov tu už v 1. storočí nášho letopočtu založili Rimania kúpele Aquisgranum. Dnes sú hlavným lákadlom pre návštevníkov kúpele Carolus Thermen Spa, ktoré môžete nájsť v mestskom parku pri centre mesta.

Typickou miestnou špecialitou je medový perník, ktorý miestni obyvatelia nazývajú printen.

Letisko Maastricht-Aachen je najbližšie medzinárodné letisko, nachádza sa pri holandskom meste Maastricht. Od Aaachenu je vzdialené 28 km. Najviac ho využívajú nízkonákladové aerolínie, hlavne Ryanair.

Pokiaľ sa tu chcete zdržať, s najväčšom pravdepodobnosťou budete potrebovať ubytovanie. Z viacerých dôvodov je najvýhodnejšie rezervovať ho cez rezervačné systémy. Jedným z nich je napríklad cena, ktorá je garantovane najnižšia. Ubytovanie v Aachene poskytujú desiatky rôznych hotelov a penziónov. Nemecké hotely si väčšinou držia vysokú kvalitu a preto tu nájdete len veľmi málo ubytovacích zariadení, ktoré majú vyslovene negatívne hodnotenia. V tomto článkov prikladáme tipy na príjemný pobyt v Aachene.

Prechádzka Aachenom

Veľmi pozitívne ohlasy majú štvorhviezdičkové apartmány Campus Boardinghouse. Poloha 10 minút jazdy od historického centra mesta. V pešej dostupnosti sú rôzne reštaurácie a kaviarne. Moderné izby s elegantným nábytkom, vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom, odhlučnené okná. K dispozícii je aj plne vybavená kuchynka s chladničkou a mikrovlnkou. Bezplatné Wi-Fi aj parkovisko. Jedinou nevýhodou je poloha mimo centra mesta. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 70€.

V centre mesta sa nachádza rodinný trojhviezdičkový hotel, ktorý má taktiež veľmi pozitívne recenzie od svojich hostí. Nesie názov Hotel Granus. Viaceré pamiatky sú v pešej dostupnosti, historické centrum mesta je vzdialené 10 minút chôdze. Izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom. Hotel svojim hosťom bezplatne požičiava bicykle. Wi-Fi pripojenie zdarma, spoplatnené parkovisko. Vynikajúce raňajky sú v cene pobytu. Za izbu pre dvoch zaplatíte od 89€.

Navštívili ste už niektorí z hotelov v Aachene? O svoje skúsenosti a dojmy sa neváhajte podeliť v komentároch nižšie.

539834_iron_gate

Objednať ubytovanie v Aachene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *