Stubai – dokonalá lyžovačka

Publikované nov 1, 2013 v kategórii Rakúsko

Stubai – dokonalá lyžovačka

Ak ste už zažili lyžovačku na ľadovci, určite mi dáte za pravdu, že sa nedá porovnávať s lyžovačkou na „klasických kopcoch“. V oblasti Tirolska, zhruba 45 minút jazdy od Innsbrucku, sa majestátne týčia Stubaiské Alpy.

Táto najväčšia ľadovcová oblasť Rakúska je mimoriadne obľúbená kvôli perfektným podmienkam na zimné športy. Vďaka vysokej nadmorskej výške sa tu lyžuje po väčšinu roka, garantovaná sezóna trvá od októbra do júna.

Lyžovanie na Stubaiskom ľadovci

Stubaier Gletscher je najväčším lyžiarskym strediskom v Rakúsku. Na lyžiarov (a samozrejme snowboardistov) tu čaká až 110 km nekonečných kvalitných zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti. Do horského objatia vrchov s viac ako trojtisícovou nadmorskou výškou sa pohodlne vyveziete modernými sedačkovými lanovkami.

HD zábery z lyžovačky na ľadovci

Okrem priaznivých prírodných podmienok (aj keď teplota niekedy klesne trochu nižšie) sú strediská v Rakúsku známe aj kvalitné služby. O najlepší zážitok z lyžovačky sa starajú miestne reštaurácie, nechýbajú ani lyžiarske školy. Počas celého dňa sa starajú o program animátori, k dispozícii je aj opatera detí. Stredisko sa snaží o neustále zdokonaľovanie, vďaka čomu získalo už viacero rôznych ocenení. Viac info o stredisku nájdete na webe stubai.at.

Kde sa ubytovať?

Najviac ubytovacích zariadení sa nachádza v Neustift im Stubaital. Táto obec ich v sebe ukrýva stovky. Pre ich rezerváciu odporúčame navštíviť online rezervačné systémy.

Cenovo výhodné ubytovanie s výbornými ohlasmi od predošlých návštevníkov poskytuje zariadenie Appartements Alpenschlössl, nachádzajúce sa len 3 minúty chôdze od centra obce. Tam sa nachádzajú zastávky skibusov, ktoré Vás bezplatne odvezú do strediska. Súčasťou ubytovacích jednotiek je vlastná TV a kúpeľňa. Hostia majú k dispozícii relaxačnú zónu so saunou a masážami. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza škola paraglidingu. Wi-Fi pripojenie bohužiaľ chýba, parkovanie je bezplatné. Noc pre dvoch sa dá pri včasnej rezervácii zakúpiť od 60€.

Výnimočne pozitívne recenzie má trojhviezdičkový penzión Ausserwieserhof. Miernou nevýhodou je poloha – od centra obce je vzdialený 10 minút chôdze. Z izieb si však môžete vychutnať krásny výhľad na široké okolie. Na raňajky Vás milo prekvapí čerstvé mlieko z miestnej farby, domáce jogurty a džemy. Zariadenie je obklopené záhradou s fontánou a detským ihriskom. Súčasťou izieb je balkón a vlastná kúpeľňa, apartmány majú aj vlastnú kuchynku. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžková izba stojí od 68€.

StubaiTirol_Schlick2000

Objednať ubytovanie pri ľadovci Stubai!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *