Lago di Como patrí medzi najhlbšie európske jazerá

Publikované júl 16, 2014 v kategórii Taliansko

Lago di Como patrí medzi najhlbšie európske jazerá

Comské jazero (po taliansky Lago di Como) je tretím najväčším jazerom v Taliansku a jedným z najhlbších jazier v Európe (hĺbka až 410 metrov). Je 51 km dlhé a vyše 4 km široké. Vyzerá ako obrátené písmeno Y.

V lete je jeho teplota porovnateľná so Stredozemným morom. Dovolenkári ho vyhľadávajú kvôli kúpaniu, slúži však aj na rybolov. Atmosféru dotvárajú okolité hory a bujná stredomorská vegetácia.

Stále pomerne neznáma destinácia

Niektorí dovolenkári zo Slovenska trávia leto pri najväčšom talianskom jazere Lago di Garda. Comské jazero tu zatiaľ nie je príliš známe. Zaujímavosťou je, že sem cestuje veľa Američanov. Krásna príroda a skvelé podmienky na rekreáciu však očaria každého návštevníka. V okolí brehov jazera je množstvo kúpeľných miest, vyhľadávané sú najmä Lecco a Como.

Na konci článku nájdete tipy na ubytovanie v Come. Toto mesto leží len 50 km od Milána. Vďaka tejto polohe sa sem môžete dostať napríklad aj letecky. Lieta sem dokonca aj Ryanair (na trochu vzdialenejšie letisko), bližšie info o letoch do Milána sme spísali v tomto článku.

Atrakcie v Come

Mesto Como ponúka okrem polohy pri jazere aj ďalšie turistické atrakcie. Prehliadku pokojne zvládnete za niekoľko hodín, počas ktorých budete môcť obdivovať rôzne historické pamiatky. Najznámejšou je Duomo di Como, dóm, ktorý sa staval od 14. do 18. storočia. V blízkosti je palác Palazzo Govio s historickým múzeom Giuseppe Garibaldiho.

Pohľad z vtáčej perspektívy

Za zmienku stojí aj krásny prístav, z ktorého sa môžete dostať na Comacina – jediný ostrovček jazera. Za nákupmi sa môžete vybrať na dlhú ulicu Via Vittorio Emanuele III., na ktorej sa prezentuju rôzne talianske značky.

Kde sa ubytovať?

Kompletný prehľad možností ubytovania pri Comskom jazere nájdete na stránkach rezervačných systémov. Ponúkame dva tipy na ubytovanie v meste Como – overené hotely s pozitívnymi ohlasmi. Prvým z nich je trojhviezdičkový Hotel Engadina, nachádzajúci sa len 400 metrov od hlavnej vlakovej stanice a 10 minút chôdze od historického centra. V blízkom okolí je prístav a jazero. Raňajky sú v cene pobytu, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli. Nevýhodou je parkovanie (v blízkosti je verejné a spoplatnené parkovisko). Predošlí návštevníci vo svojich recenziách chválili najmä príjemný personál, všetky recenzie zobrazíte kliknutím na názov hotela. Všetky izby sú klimatizované, útulné a jednoducho zariadené. Samozrejmosťou je TV, minibar a vlastná kúpeľňa.

Výhľad na jazero si môžete užiť zo štvorhviezdičkového hotela Albergo Terminus, situovaného v budove z 19. storočia v historickom centre mesta. V bezprostrednom okolí je hlavná stanica a spomínané atrakcie, pohodlne sa k nim dostanete aj pešo. Ubytovaní návštevníci majú k dispozícii posilňovňu, saunu a reštauráciu s tradičnými talianskymi špecialitami. V priaznivom počasí si ich môžete vychutnať v záhrade, z ktorej sa Vám naskytne výhľad na jazero. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, samozrejme nesmie chýbať ani Wi-Fi pripojenie. Daňou za výhodnú polohu je vysoko spoplatnené parkovisko. Predchádzajúci hostia boli s pobytom veľmi spokojní, odporúčam prečítať recenzie (stačí kliknúť na názov hotela). Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a elegantne zariadené, povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou a TV.

around-como-586739-m

Objednať ubytovanie v Lago di Como!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *