Rab

Publikované jún 17, 2013 v kategórii Chorvátsko

Rab

Deviaty najväčší ostrov v Chorvátsku, nazývaný aj „ostrov lásky“. Nachádza sa v Kvarnerskom zálive pri Jadranskom mori. Práve vďaka prímorskej polohe a príjemnému stredomorskému podnebiu ho každé leto navštevuje množstvo dovolenkárov.

Najobľúbenejšie sú strediská Banjol, Palit, Lopar, Mundanije, Supetarska Draga a Rab. Turisti zväčša vyhľadávajú pláže na južnej strane ostrova.

Ak patríte medzi tých, ktorí pred plážami uprednostnia pamiatky, nemusíte sa obávať. Mesto má bohatú a búrlivú históriu, ktorá po sebe zanechala mnohé pamätihodnosti. Prostredie ostrova je taktiež veľmi príjemné, Rab patrí medzi najzelenšie ostrovy v oblasti Jadranu. Za návštevu stojí aj horská rezervácia Dundo, kde nájdete zachovalé rezervácie dubových lesov.

Pokiaľ hľadáte lacné ubytovanie na Rabe, v tomto článku sa pokúsime pomôcť. Rezerváciu je možné uskutočniť klasicky cez rezervačný systém, v ktorého ponuke nájdete desiatky rôznych ubytovacích zariadení na Rabe.

Krásne video z pláže Pudarica

Veľmi pozitívne hodnotenia dostáva od hostí Apartments Sanja. 3 hviezdičky, poloha v pokojnej oblasti Mundanije. Ide o menšie zariadenie s niekoľkými apartmánmi, ktorých súčasťou je vlastná kúpeľňa a balkón. V areáli sa nachádza veľká záhrada s terasou, je tu možné aj grilovať. Zariadenie má dobré napojenie na verejnú dopravu, autobusová zastávka je vzdialená len 200 metrov. V blízkosti sú aj potraviny a reštaurácia. K pobrežiu Jadranského mora sa dostanete do 10 minút chôdze. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, bezplatné parkovanie. Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe stojí už od 35€/noc. Treba ho však rezervovať dostatočne vopred, počas sezóny bývajú apartmány plne obsadené.

Hneď pri zátoke Prva Padova sa nachádza Hotel Padova. 3 hviezdičky, čisté a tiché prostredie. Klimatizované izby s balkónom. Priateľský a ochotný personál. Súčasťou hotela je vonkajší a vnútorný bazén. Relax si môžete dopriať v saune, ponúkané sú aj kozmetické a relaxačné procedúry (masáže). V cene pobytu je polpenzia – raňajky a večere vo forme švédskych stolov. Pozitívne recenzie hostí, vhodné aj pre rodiny s deťmi. Bezplatné parkovanie, nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet (iba vo verejných priestoroch, káblové). Dvojlôžková izba stojí od 94€/noc.

Cena ubytovania sa mení v závislosti od sezóny. Počas leta sem prichádza množstvo turistov a z tohto dôvodu je cena za nocľah podstatne vyššia ako mimo hlavnej sezóny.

1255221_rab

Objednať ubytovanie na Rabe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *