Sprievodca vulkanickým ostrovom Ischia

Publikované máj 18, 2014 v kategórii Taliansko

Sprievodca vulkanickým ostrovom Ischia

Len 30 km od veľkomesta Neapol leží v obklopení Tyrrhenského mora vulkanický ostrov Ischia. V rebríčku najväčších ostrovov Talianska ho nájdete na ôsmej priečke, ročne ho navštívi niekoľko miliónov turistov.

Vplyvom sopečnej činnosti je ostrov hornatý, vďaka príjemnému podnebiu je navštevovaný celoročne. Na niekoľkých miestach vyvierajú horúce pramene, na ostrove sa nachádza viacero termálnych kúpeľov.

Nebezpečná vulkanická činnosť

V zemských hlbinách je Ischia spojená s legendárnym Vezuvom, ktorý je vo vzdialenosti 35 km. Sopečná činnosť sa na ostrove v rôznych formách prejavuje dodnes, bežne sa tu nachádzajú pozostatky vulkánov. Pod hornatým povrchom ostrova sa skrýva žeravá magma a prípadné obnovenie sopečnej aktivity v budúcnosti nemožno vylúčiť.

Mestá na ostrove

Na ostrove je šesť mestečiek. Hlavné mesto Ischia sa delí na staršiu časť Ponte a novšiu časť Porto. V Ponte odporúčame navštíviť hrad Castello Aragonese, ktorý je najvýznamnejšou pamiatkou ostrova. Je otvorený denne od 9:00 do 19:30, vstup stojí okolo 10€.

Výborné zábery z ostrova

Kúpeľné mesto Casamicciola Terme leží na severnom pobreží. Je vyhľadávané kvôli minerálnym prameňom. Ďalšie mestečko Lacco Ameno je známe vďaka malému ostrovčeku blízko pobrežia s názvom Fungo. Má tvar huby, ktorý vznikol eróziou a vplyvom vetra. Obdivovať tu môžete aj kostol Santa Restitula (11. storočie) s múzeom. Na úpätí najvyššej hory ostrova Monte Epomeo leží mesto Forio. V okolí je mnoho obranných veží, keďže v minulosti musela práve táto oblasť čeliť množstvu útokov. V najznámejšej veži Torrione bolo kedysi väzenie, dnes tu sídli múzeum. V južnej časti ležia Barano d´Ischia a Serrara Fontana.

Tipy na skvelé hotely

V meste Forio je situovaný štvorhviezdičkový Punta Chiarito Resort. Predošlí návštevníci si okrem pokojnej polohy pochvaľujú najmä krásne prostredie (uprostred olivových hájov a stredomorskej vegetácie) a skvelé služby. V bezprostrednej blízkosti je pláž Sorgeto, hostia majú k dispozícii termálny bazén, prírodnú saunu a vírivku v jaskyni. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné hotelové parkovisko. Bohužiaľ chýba pripojenie na internet. Klimatizované izby sú veľmi príjemne zariadené, ich súčasťou je balkón s výhľadom, TV, chladnička a kúpeľňa. Fotky hotela a recenzie predošlých hostí si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

V kúpeľnom Casamicciola Terme odporúčame štvorhviezdičkový Grifo Hotel Charme & SPA. Milý a ochotný personál, perfektne vybavené spa centrum, široká ponuka rôznych procedúr, krásny výhľad na more. K dispozícii sú vnútorné aj vonkajšie bazény. Hotel je pomerne ďaleko od oboch najbližších prístavov, zabezpečí Vám však bezplatný transfer. Bezplatné je aj Wi-Fi a parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Súčasťou priestranných a klimatizovaných ubytovacích jednotiek je patio s výhľadom, nechýba ani TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa s bezplatnými toaletnými potrebami. Kliknutím na názov hotela sa zobrazia aktuálne ceny ubytovania.

tramonto-giallo-389818-m

Objednať ubytovanie na Ischii!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Dobrý deň,

    Zdravím,
    snažíme sa zohnať nejaké dobré ceny z letiska Neapol na ostrov Ischia- zdá sa že všetky dopravné spoločnosti ponúkajú prepravu drahšiu ako letenky…….alebo sa len neviem správne zorientovať?

    Ktorú spoločnosť by ste nám odporúčili……pre 2 dospelých a 6 detí v apríli.

    Ďakujem. Hrbková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *